Forum

Bazı adreslere mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazı adreslere mail gitmiyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,906 Görüntüleme
(@yildirimbakar)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Sistemimde Exchange 2010server kurulu mail gönderirken bazı mail adreslerine mail gönderirken

rejected
your message to the following e-mail addresses:

deyip mail göndermiyor.Açıklamada ise hep farklı hata veriyor.Bazen relay not permitted bazen No unauthenticated relaying
permitted vs. gibi hatalar veriyor.Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada black list kontrollerini yaptım temiz görünüyoruz.Birde exchange transport servisini yeniden başlattığımda bazen mailler gidiyor.

Gönderildi : 17/08/2011 13:59

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba  ,

www.mxtoolbox.com  adresinden  alandınızın  blacklisstte  olup olmadıgını  kontrol edebilirmisiniz ?

Gönderildi : 17/08/2011 18:12

(@yildirimbakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kontrol ettim black list'te değiliz.Yukardada belirttiğim gibi mail yollayamadığı adresler'e exchange transport servisini restart edince bazen gönderiyor.

Gönderildi : 17/08/2011 18:28

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Karşı tarafın antispam çözümüne  takılıyor  olabilirsiniz  karşı taraf ile  iletişime  geçerek black listlerinde  olup olmadığınızı kontrol ettirebilirsiniz.

Problem %100 sizden kaynaklı  olmayabilirde.

Gönderildi : 18/08/2011 13:36

(@yildirimbakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin bey;

Yalnız exchange transport servisini yeniden başlatınca bazen mail gidiyor.Bu sizce normalmidir.Ayrıca bu problemi farklı farklı yerlere mail atarken yapıyor. Tek bir yerde yapmıyor.

Gönderildi : 18/08/2011 14:07

(@EnderKarakaya)
Gönderiler: 9
Active Member

imza kısmında kendi alan adınızı yazıyorsanız birde kaldırıp dener misiniz?

Gönderildi : 19/08/2011 03:14

Paylaş: