Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlookta çift mail sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,006 Görüntüleme
(@isaiscan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Benim şöyle bir problemim var. Daha hızlı bir pcye geçiş yaptım. Merkeze bağlı olarak  Exchange üzerinden maillerimi alıyorum. (Domainde değilim outlook içinden Exchange ayarları yapılarak maillere ulaşıyorum) Bu yeni pcde mail ayarlarını yaptıktan sonra eşleşme esnasında bir sorun oldu. tekrar denediğimde mailler outlookuma gelmeye başladı. Fakat eski maillerim çift çift gelmeye başladı. Yeni atılan mail çift gelmiyor. OWAdan baktığımda ise herhangi bir terslik görünmüyor mailler normal çift değil ama kişisel pcmin outlookuna çift düşüyor. (Win7 Pro SP1 Outlook 2007 Enterprise)

Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 29/06/2011 15:19

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, Outlook profilinizi silip tekrar oluşturmayı denediniz mi ? 

Gönderildi : 29/06/2011 15:45

(@isaiscan)
Active Member
Konu başlatıcı

Profil dediğiniz Control Panel-Mail-Profiles sildim yeniden oluşturdum. Mevcut ostyi sildim yeniden oluşturdum ama yine olmadı.

Gönderildi : 29/06/2011 15:48

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

Bu sorun sadece sizde mi var ?, Sorun yasamayan diger pc lerle aranizda versiyon farki var mi ? 

Gönderildi : 29/06/2011 15:52

(@isaiscan)
Active Member
Konu başlatıcı

Şöyle söyleyim merkezdeki kullanıcılar Win7 Enterprise X64 ve Office 2010 X64 kullanıyorlar. Fakat ben pcmi revizyon etmeden önce XP ve Office 2007 kullanıyordum.Hiçbir problem yoktu. Ne olduysa yeni pcde Outlook ayarları yaparken eşleşme sırasında bir hata oldu. Ne hata verdiğini not etmedim. 

Birde yazmayı unuttuğum birşey var. Şimdi ben yeni pcmi kurmadan önce outlookumun yedeğini ost olarak almıştım.(pstye çevirmedim) Sonra eşleşme sırasında hata verince maillerim gitti. OWAdan baktım oradan da gitmiş görünce mevcut almış olduğum ost yedeklerini 2.part yazılımla pstye çevirip outlookuma sorunsuzca aktardım. Daha sonra exchange ile eşleşme yaparken uzun bir işlem sürdü bu işlemden sonra zaten mailler çift gelmeye başladı. Ben durum böyle olunca herşeyi tekrardan sildim ost profil falan. OWAdan kontrol ettiğimde ise herhangi bir sorun yoktu.

Yeni atılan bir mail normal geliyor. Sadece eski maillerim çift geliyor.

Gönderildi : 29/06/2011 16:02

(@serkanuzuner)
Illustrious Member

O zaman duplicate e-mail remover kullanmaniz gerekir.

Gönderildi : 29/06/2011 16:26

(@isaiscan)
Active Member
Konu başlatıcı

Outlook Duplicate Items Remover 1.4.4 bu toolla zaten sorunu çözdüm. Merakım neden kaynaklandığı? Neden OWAda normal gözükürken benim Outlooka çift gelmesi.Vaktinizi aldım kusura bakmayın.

Yinede yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/06/2011 16:35

(@onursamanci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

merhaba,

yapıda exc 2007 ve exc 2013 var pst,ost,kural,profil vs bunların hiçbiri sorunu çözmedi 

sadece 3 kullanıcıda gönderdikleri mailler çift geliyor neyi kontrol etmem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

(2.gelen mailde yazılar birer boşluklu kaymış olarak geliyor)

Gönderildi : 17/10/2015 02:25

(@onursamanci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba,

bizdeki çift mail sorunu yeni aldığımız turkcell T50 cep telefonundan kaynaklandığı anladım bazende eski tarihli mailler tekrar gidiyordu blackberry yerine yeni aldığımız turkcell t50 cep telefonundan kaynaklı belirli bir süre sonra yada telefona yüklenen bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorum telefonu wipe edip tekrar kurulum yapınca sorun düzeldi

Gönderildi : 31/12/2015 12:31

Paylaş: