Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Ağ parolası girin" sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,949 Görüntüleme
(@simeli)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 7 ve outlook 2002 kullanıyorum.Outlook'tan
gönder/al seçeneğine her tıkladığımda,her hesabım için "ağ parolası girin"
penceresi çıkıyor ve mail şifrelerini soruyor.İnternet'te arama
yapmama rağmen bir çözüm bulamadım.Bütün mail ayarları tamam.Ama,her bir adres için yazdığım parolayı outlook bir türlü hafızasında tutmuyor. 
 Şu "ağ parolası girin" den kalıcı olarak
nasıl kurtulurum acaba ?

function fbs_click()
{
u=location.href;
t=document.title;
window.open('http://www.facebook.com/sharer.php?u='+encodeURIComponent(u)+'&t='+encodeURIComponent(t),'sharer','toolbar=0,status=0,width=626,height=436');
return false;
}

Gönderildi : 09/05/2011 21:05

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Windows 7 ve Outlook 2003 kullanıyorsunuz:)Gönder Al yaptığınızda eğer Outlook şifre soruyorsa bunun farklı sebepleri vardır;

1- Domain süreniz dolmuştur, dns'leriniz parking'e girmiştir.

2- Gelen/Giden SMTP sunucu bölümlerini yanlış girmişssinizdir. "mail.alanadiniz.com" şeklinde doldurduysanız bunu kabul etmeyebilir bunun yerine o kısma IP adresini yazın.

3- Mail adresiniz veya Şifreniz geçersizdir.

Bunların hepsini hizmet aldığınız firmadan öğrenebilirsiniz, onlar size daha detaylı yardımcı olacaklardır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 09/05/2011 21:16

(@simeli)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

1.  Domain süresi dolması nedir, dns nasıl parking'e girer bilmiyorum.

2.Gelen giden ayarlarının yanlış olması imkânsız,çünkü 100 kereden fazla kontrol ettim.Ayrıca doğrudan ttmail ve gmail sitelerinin yönlendirmeleri ne ise o şekilde hareket ettim.

3.Mail adresim ve şifrem geçersiz olsa, hiç gönder /al yapamamam gerekmez mi? Oysa, dediğim gibi bir kez giriş yaptığım sürece outlook ta kaldığım sürece sorun yok.Gönder/al yapabiliyorum.

Ayrıca,sorun "ev grubu"  gibi bir durumdan kaynaklanıyor gibi sanki.Oysa benim ev grubum falan yok.Bu ağ parolası  neolaki ?

Gönderildi : 09/05/2011 21:36

Paylaş: