Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail gönderme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Asp.Net de yazdığım uygulama ile Mail server smtp portu üzerinden otomatik mail gönderiyorum ama yaklaşık 1 haftadır  arada şu hatayı alıyordum     " İleti SMTP sunucusuna gönderilemedi. Aktarım hata kodu 0x800ccc15. Sunucu not available yanıtını verdi " --  ama son 2 gündür de devamlı almaya başladım. bunun sorunu ne olabilir smtp portunu otomatik bulmaya ayarlayın dediler onuda yaptık ama yinede bu hatayı veriyor sorun sizce ne olabilir.

NOT:  *Uygulamayı 8 aydır sorunsuz çalışıyordu  mail serverda yaklaşık 2 yıldır hiç bir değişiklik yapılmıyor

Gönderildi : 31/03/2011 13:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Linke göz atar mısınız.

http://support.microsoft.com/kb/813514/en-us

Gönderildi : 31/03/2011 13:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim ,bizim bu mail gönderme sorunumuz mail server daki firewall dan kaynaklanıyomuş firewall u kaldırdığımız zaman çalışma başarılı oldu, ama benim anlamadığım 2 yıldır firewall vardı bu serverın üzerinde böyle bir sorunla karşılaşmıyorduk. şimdi neden böyle bir sorunla karşılaştık ve firewall yüklememiz gerekiyor, Firewall ile nasıl çözebiliriz.

Gönderildi : 31/03/2011 16:21

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Güncelleme sonucu böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Firewall üzerinde gerek protokolün portuna Access verip , test edebilirsiniz.

Gönderildi : 31/03/2011 16:31

Paylaş: