Anasayfa » Forum

Bildirimler

Mail gönderiminde hata  

RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir domain aldım hemen mail hesapları açtım domain ile ilgili ancak mail gönderminde hata almaktayım.

Hata : "İletinin gönderilmesinde hata oluştu: Posta sunucusu geçersiz bir karşılama gönderiyor:  4.0.0 Intrusion prevention active for [İP]."

aradından ikinci hata veriyor

hata 2 : "İletinin gönderilmesi başarısız.

İleti gönderilemedi, çünkü mail.xxxx.com SMTP sunucusuyla kurulan bağlantı işlemin ortasında kesildi. Yeniden deneyin ya da ağ yöneticinizle görüşün." 

problem domainin yeni alınmasına bağlı olarak dns veya spam mail muamelesi görmesi ile ilgili olabilir mi?

Alıntı
Gönderildi : 18/02/2011 01:08
Melih ALTUN
(@melihaltun)
Üye

Sunucun kimlik doğrulaması istiyor.Ayarlarından  kimlik doğrulamasını aktifleştirip denermisin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2011 01:11
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

denedim ancak sonuç ollumsuz.

Sanırım hosting ile ilgili bir  problem var, çünkü mail.domain.com dediğimde veya webmail dediğimde bile plesk default page geliyor, normalde webmail ara yüzü gelmesi gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2011 01:22
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba gelen ve giden sunucuna örneğin "telnet mail.kayhan.com 25 veya (587)" "telnet mail.kayhan.com 110" şeklinde telnet çektiğinde durum nedir Kayhan?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2011 10:25
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba,

sunucu isminde problem varmış, pop3.domain.com smtp.domain.com şeklinde bir yapılandırma olduğu için  sıkıntı yaşamışım, değiştirince problem çözülmüş durumda, cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2011 17:34
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar Kayhan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2011 17:43
Paylaş: