Forum

Dışarıya mail g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dışarıya mail gönderemiyorum

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@fatihabus)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam. Hakan hocam sana da verdiğin bilgilerden teşekkürederim.

Benim bir sorunum var. merak mail server kurulu makinam var. mail alabililiyorum fakat birtürlü mail gönderemiyorum. Merak server da kuyrukta bekliyorlar mailler. Port yönlendirmelerimi de yaptım hata vermiyor. Test yapıyorum test çıktışı aşağıdaki gibi

Testing DNS Server 'ararmail'...

DNS query test successful.

Testing Primary Domain 'araras.com.tr' for MX Record...

Primary Domain Test Successful.

Testing Internet Connectivity...

Internet Connectivity Test Error.

Either the Internet connection is down or the destination host is unreachable.

Testing Internet Services...

Internet Services Test Successful.

Testing SMTP Message Transfer...

SMTP Message Transfer Test Successful.

Gönderildi : 11/02/2011 18:22

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

mail server üzerinden dışardaki bir mail servere telnet mail.cozumpark.com 25 yaptıgınızda ne cevap alıyorsunuz. Eğer cevap alamıyorsanız mail yollayamazsınız. Bu durumda içerden dışarı dogru firewall da 25 yasak lı olabilir telekom 25. portunuzu kapatmış olabilir incelemek lazım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/02/2011 12:42

(@fatihabus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eser cevabın için teşekkür ederim

söylediğiniz şekilde telnet ile çözümpark ı dinledim fakat cevap alamadım dediğiniz gibi. Telekom tarafı ile görüştüm herhangi bir kısıtlama olmadığını söylediler 25 portu için. server a bağlı herhangi bir firewall da yok. hatta windows un kendi firewall u bile kapalı durumda. yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 14/02/2011 15:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Telekomla bir daha görüşün derim ben onlar genelde sorun yok derler ama olur bir iki kez benimde başıma geldi bence tekrardan arayın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/02/2011 16:02

(@fatihabus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet dediğiniz gibiymiş. 25 portu telekom tarafından kapalıymış. şimdi onu açtılar. testlerin hepsi ok telnet ile de cevap veriyor şimdi. Fakat mail göndermiyor yine neden olabilir acaba

Gönderildi : 14/02/2011 16:31

(@fatihabus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorunum düzeldi 25 portun kapalı olmasından mış makinayıda restart ettim herşey çalışıyor.

Gönderildi : 14/02/2011 17:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/02/2011 17:39

(@A.FeyziGENC)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Evet, TT 'deki arkadaşlarımız "spam" ın önüne geçmek için 25 portunu tamamen bloklamak gibi evrensel(!) bir çözüm uyguladıklarından dolayı default olan 25 portu mail trafiğini aksatmaktadır. Yaptığınız gibi TT ile iletişime geçerek veya farklı bir port kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 15/02/2011 18:19

Paylaş: