Forum

Adres defteri hatas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adres defteri hatası alıyorum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

Arkadaşlar bu tarzda bir hata almaya başladım mail göndereceğim zaman "Kime" butonuna basıldığında bu uyarıyı alıyorum nasıl düzeltebilirim?

[img] [/img]

Gönderildi : 19/01/2011 16:55

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Kullanıcı tarafında outlookta send/receive butonunda download address book dediğinizde download işleminde tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Sunucuda, kullanıcınun bulunduğu Database özelliklerinde client settings kısmında OAB'u seçmeniz gerekmektedir. Exch 2010 kullanıyorsanız aşağıdaki komutları kullanarak OAB yeniden oluşturabnilirsiniz.

http://www.yasarcugalir.com/index.php/offline-address-book-download-sorunu-0x80190194.html

Bu işlemler sonrasında outlook'tan OAB download etmeyi deneyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/01/2011 17:50

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

outlook üzerinden yapabileceğimiz bir işlem yok mu ? mail serverim benim lokasyonumda değil

Gönderildi : 19/01/2011 20:20

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu durum için 2 çözüm var.

1 Exchange 2010 EMC sizin lokasyondaki bir ps'ye kurup , PowerShell üzerinden işlem yapacaksınız.

2 Ana sunucu üzerinde bu işlemi gerçekleştirteceksiniz.

Sunucu bazında yapılması gereken bir işlem.

Gönderildi : 19/01/2011 20:27

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu kullanıcının outlook programı upgrade yapıldıktan sonra bu hatayı almaya başlamış daha önceleri kullanabiliyormuş bende göreve yeni başladığım için soruna pek vakıf değildim kulanıcı daha yeni söyledi bu durumu mail sunucu olarakta worldclient sistemi kullanılmaktaymış ana merkezimizde

Gönderildi : 20/01/2011 11:14

Paylaş: