Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silinen Mail

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yaklaşık 4 yıl önce Outlook üzerinden bir mail siliniyor ve sonrasında bu Outlook daki veriler pst ye aktarılıyor. Elimizdeki bu pst dosyasından silinmiş olan mail bulunabilirmi veya 4 yıl önce silinmiş olan o mail o bilgisayardan bir şekilde geri getirilebilirmi?. Böyle bir şeyin olamıyacağını düşünüyorum ama hukuki bir durum söz konusu olduğundan üstadlara danışmak istedim. Teşekkürler, Saygılar.

Gönderildi : 13/01/2011 18:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

pst içinde varsa geri çekersiniz yoksa silinmişse yapacak birşey yok.

kolay gelsin

Gönderildi : 13/01/2011 18:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Mümin bey cevap için teşekkürler.

Outlook tan silindikten (Silinmiş öğelerdende siliniyor) sonra pst yapılmış. O halde pst içinden kurtaramam. Peki maillerde dosyalarda olduğu gibi harddisk içinden kurtarma şansı varmıdır? Her nekadar bu olay 4 yıl önce olduysada bir ihtimal varmıdır?

Gönderildi : 14/01/2011 11:45

(@KeremTASLIEL)
Gönderiler: 13
Active Member

Outlook tan silindikten (Silinmiş öğelerdende siliniyor) sonra pst yapılmış. O halde pst içinden kurtaramam. Peki maillerde dosyalarda olduğu gibi harddisk içinden kurtarma şansı varmıdır? Her nekadar bu olay 4 yıl önce olduysada bir ihtimal varmıdır?

Selamlar hocam çok geç bir cevap olucak ama belki başkalarının işine yarar diye yazıyorum. Bende birkaç ay evvel bir sitede görmüş, hemen defterime kaydetmiştim.

Outlook PST dosyasında undelete işlemi ile silinen mailleir geri getirmek

Öncelikle PST dosyanızın bir yedeğini alın. Genellikle Outlook.PST

Ardından (Yönetici olarak) bir komut satırı açın ve pst dosyasının bulunduğu dizine gidin.

DEBUG outlookdosyasi.pst komutunu yazıp enter'a basın.

şimdi ilk önce

f 107 113 20

komutunu yazıp enter'a basın.

Ardından

q

Şimdi ScanPST programını çalıştırıp pst dosyanızı onarın. ScanPST programını C:\Program Files\Common Files\System\Mapi\1033 dizinindedir.

Artık silinen dosyalarınız geri gelmiştir.

Eğer debug pst dosyasını çok büyük olduğu için açmaz ise http://mh-nexus.de/en/hxd/ adresinden HxD editörünü indirip onunla işlemi yapabilirsiniz.

HxD de 0000007-00000013 adreslerinin arasını 20 değeri ile doldurup kaydedin.

Yani 07, 08, 09, 0A, 0B, 0C, 0D, 0E, 0F, 10, 11, 12, 13 adreslerinin değerlerini 20 yapın.

Kolay gelsin, 

Kerem TAŞLIEL

Gönderildi : 21/02/2012 13:01

(@erdiay)
Gönderiler: 10
Active Member

Selamlar hocam çok geç bir cevap olucak ama belki başkalarının işine yarar diye yazıyorum. Bende birkaç ay evvel bir sitede görmüş, hemen defterime kaydetmiştim.

Outlook PST dosyasında undelete işlemi ile silinen mailleir geri getirmek

Öncelikle PST dosyanızın bir yedeğini alın. Genellikle Outlook.PST

Ardından (Yönetici olarak) bir komut satırı açın ve pst dosyasının bulunduğu dizine gidin.

DEBUG outlookdosyasi.pst komutunu yazıp enter'a basın.

şimdi ilk önce

f 107 113 20

Ardından

q

Şimdi ScanPST programını çalıştırıp pst dosyanızı onarın. ScanPST programını C:\Program Files\Common Files\System\Mapi\1033 dizinindedir.

Artık silinen dosyalarınız geri gelmiştir.

Eğer debug pst dosyasını çok büyük olduğu için açmaz ise http://mh-nexus.de/en/hxd/ adresinden HxD editörünü indirip onunla işlemi yapabilirsiniz.

HxD de 0000007-00000013 adreslerinin arasını 20 değeri ile doldurup kaydedin.

Yani 07, 08, 09, 0A, 0B, 0C, 0D, 0E, 0F, 10, 11, 12, 13 adreslerinin değerlerini 20 yapın.

Kolay gelsin, 

Kerem TAŞLIEL

Kerem bey Merhaba,

Bu şekilde yaptım fakat hxd de 07-13 adreslerinin arasındaki değerler konusunda biraz kafam karıştı,yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 23/08/2016 17:18

Paylaş: