Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus mail alma problemi  

  RSS
Fulya Terkuran
(@FulyaTerkuran)
Üye

Arkadaşlar merhaba, lotus 7.0 kullanıyoruz. Bazı bankalardan mail alamadığımızı farkettik. İçlerinden birinin IT servisiyle konuşmayı başardığımızda gördük ki lotus üzerinden gönderdiklerinde mail alamıyoruz, ancak başka platformdan, örneğin blackberry , maili alabiliyoruz. Sorunun IMS yazılımının eski olmasından kaynaklanabileceğini söylediler ancak onu yenilediğimizde de çözülmedi. Gelen mail IMS ten geçiyor ancak sonrasında kayboluyor. Sizler kadar teknik anlatamıyorum bağışlayın zira lotus admin kısmını pek bilmiyorum, ben yazılımcıyım. Teknik arkadaşlarım sorunun çözümünde çaresiz kaldıklarından sizlere danışmak istedim. İhtiyaç duyacağınız her ayrıntıyı öğrenip geri dönebilirim ama size. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese mutlu seneler.

Alıntı
Gönderildi : 03/01/2011 23:31
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

gateway de takıldığı bir yer mutlaka vardır. İki tarafın mesajı track etmesi , sizinde domino console dan takip etmeniz gerekebilir.

Sorunun lotus ile ilgili olması imkansız bence. Şöyle bir sorun var, outlook html formatta lotus notes kullanıcısına mail gönderdiğinde default da rich text gider. Yani mesajın içeriği bozulur. Bunun dışında genel olarak mail alma ile ilgili başka sorun olabileceği bence pek mümkün değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 12:13
Fulya Terkuran
(@FulyaTerkuran)
Üye

Merhaba, ilginize teşekkür ederim. Karşı tarafın lotus versiyonu 8.5 bizimki 7.0.0.2  Bununla ilgili bir sorun olabilir mi acaba, ya da nerede takılmış olabileceği hakkında bir fikriniz var mı?


İyi çalışmalar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 13:35
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

IMS den kontrol ediyorsunuz sanırım, burası maili dominoya gönderiyor. Buraya kadar OK. Peki, Domino Administrator dan Mailbox1 vs. nsf dosyalarını açarak kuyruğa baktınız mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2011 15:31
Fulya Terkuran
(@FulyaTerkuran)
Üye

Buğra Bey,


IMS logunda şu adresten gelen maili şu kişiye yönlendirdim diye görüyormuşuz. Ancak Mailbox1 vs.nsf lerde hiç izi yokmuş. Bir türlü aşamadığımız bu sorunlar ve başka birtakım yönetimsel kararlar sonucu exchange server a geçme planımız var. Lotus tan geçiş konusunda ( Exchange server kurulumu, lotus arşivinin taşınması vs işlemleri için ) bize profesyonel destek verecek güvenilir bir firma arıyoruz. Bu konuda bir öneriniz olabilir mi?


Teşekkürler, iyi çalışmalar.


Fulya

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2011 11:22
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Çok doğru bir karar 🙂 size email atıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2011 11:29
Fulya Terkuran
(@FulyaTerkuran)
Üye

Teşekkürler,:) Bekliyorum mailinizi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2011 13:06
Paylaş: