Forum

Exchange 2007 Activ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 ActiveSync yardım..

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@capablanca)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Server 2003 Stn.64 bit üzerinde Exchange 2007 server kurulu.
e-postalara Internet uzerinden OWA dan da ulaşabiliyoruz.

Cep telefonu Push mail özelliği ile e-postalara ulaşılması için Exchange 2007 de yapılması gereken ayarları yapamadım.

Konu ile ilgili daha önceden yazılmış yazılara baktığımda  Server Configuration/Client Acces altindaki Exchange ActiveSync TAB ının boş olduğunu gördüm.

Acaba Cep telefonu ile dışarıdan mailboxima ulaşabilmem için Exchange 2007 üzerinde ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 22/11/2010 15:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Client Access Rolünün yüklü olduğundan eminmisiniz ? Çünkü bu bölüm altında "Microsoft-Server-ActiveSync" isminde bir virtual directory olmalı. Eğer bu yok ise bu directory' yi yeniden oluşturmak için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/06/22/exchange-2007-owa-dizinlerinin-geri-y-klenmesi.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2010 18:32

(@capablanca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle yardım ve özellikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim.
Söylediğiniz makaleyi inceledim ve sonra sunları yaptım;

Önce Exchange Management Shell den "exsetup.exe /mode:uninstall /roles:ca" komutu ile Client Access Role u uninstall ettim.İşlem makalede oldugu gibi ilerledi ve başarıyşa tamamlandı.
Sonrasında "exsetup.exe /mode:install /roles:ca" ile install etmeye calistigimda ,Kurulum dosyalarının yolunu bulamadığı ile ilgili bir hata verdi.
Kuruluma Exchange 2007 SP3 64Bit in setup.exe sinden devam ettim.
Kurulum basarı ile tamamlandı ve Client Access altına Microsoft-Server-ActiveSync geldi.ISS de de dosyalar oluşturuldu.

Su anda sistemde bir sorun gozukmuyoru.Client Access de gordugum External Address silinmisti bunu duzelttim.
Acaba daha onceki Exchange ayarlarımda , bu reinstall işleminden dolayı bir bozulma olabilirmi?
Neleri kontrol etmemde fayda var.

Teşekkürler...

Gönderildi : 23/11/2010 13:17

(@capablanca)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sadece bu işlemden sonra Default OWA web arayüzünü firmamıza göre değiştirmiştim.Bunun bozulduğunu gördüm.İşlemlere başlamadan yedekleme yaptığımdan onu geriye aldım. 

Ayrıca cep telefonu yanımda olmadığı için deneme yapamadım fakat https://www.testexchangeconnectivity.com  adresinden yaptığım deneme de başarılı sonuç aldığımı gördüm.

Yardım için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/11/2010 14:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Yardımcı olabildik ise ne mutlu bize.

geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2010 16:54

Paylaş: