Forum

Gmail ve Outlook am...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gmail ve Outlook ama özel domain ile birlikte?

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,273 Görüntüleme
(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Biraz kompleks bir soru soracağım. Benim domainime ait herhangi bir mail adresinden Hotmail veya gmail'e mail gönderdiğimde mail Junk'a düşüyor.

Bende bu nedenle Gmail'den bir hesap açıp özel etki alanı kullanarak artık mailleri gmail'den gönderiyorum. Böylece junk'tan kurtuldum. Ama şimdi bu mail adresini web'ten kullandığım şekilde Outlook ile nasıl kullanabilirim? Gmail ayarlarını Outlook'a girerken ne gibi ayarlar yapmam lazım?

Senaryosal Örnek: [email protected] mail adresim mevcut. Outlook ile bu adresten Gmail ve Hotmail'e mail gönderdiğimde Junk'a düşüyor. Bende [email protected] adres alıp web üzerinden özel etki adı kullanarak Gmail üzerinden maili [email protected] diyerek gönderiyorum ve Junk'tan kurtuldum. Ama bu şekilde mail atmak için Gmailê girmem gerekli. Bu şartlarda Outlook ile mail atmak için ne yapmam gereklidir? 

Saygılar.

Gönderildi : 02/06/2010 18:26

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tam emin olmamakla birlikte sanırım sorunumu çözdüm. Test aşamasındayım. =))

Gönderildi : 02/06/2010 18:51

(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Erdem bey:

Test aşaması bittiğinde sonucu ve nasıl bir işlem yaptığınızı paylaşırsanız memnun olurum. 

Gönderildi : 03/06/2010 03:38

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Şöyle çözdüm. Her 2 mail adresini de Outlook'a ekledim. IMAP hizmetini kullanıyorum. Giden de SMTP. Mail'i hazırlıyorum. From kısmını tıkladıktan sonra Other e-mail Address seçeneğini seçiyorum. Oradan da from kısmına gönderirken gözükecek adresi giriyorum. [email protected] Send using kısmına da gmail hesabını seçtim. Böylelikle mail Gmail'den gidip [email protected] 'dan gelmiş gibi gözüküyor. Tabi Gmail biliyorsunuz bir not ekliyor ama önemli değil. Mail'e reply diyen bir kullanıcı [email protected] adresini görüyor. Saygılarımla.

Gönderildi : 03/06/2010 03:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Erdem merhaba,

Domain için spf kaydı var mı? Gerçi sen yapmışsındır ama 🙂 spf kaydı yoksa hotmail de mailler junka düşüyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/06/2010 22:43

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Maalesef Uğur'cum o tarafta domain bende değil. Bir firmadan aldım ve domain erişim şifreleri yok =)) Hala isteyeceğim.

Yoksa kayıtlar falan kaçmaz. =)) 

Gönderildi : 07/06/2010 07:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bence bir an önce al Erdemcim. mx kaydını yaptır, ya da yap 🙂 mx kaydın olmadığı sürece junka düşecektir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/06/2010 13:33

(@osC CoDeR)
Gönderiler: 6
Active Member

Cevaplar hangi posta adresine dönüyor?

Outlook express Outlook kadar gelişmiş değil sanırım. Bu işlemi outlook express ile de yapmak mümkün mü?

Gönderildi : 08/06/2010 15:07

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Maili gönderirken kendi domainimin adıyla ama Gmail hizmetini kullanarak gönderiyorum. Kullanıcıda bu mail işte Gmail kullanılarak gönderilmiştir diye bir uyarı çıkıyor. Reply yaptığınızda ise mail kendi domainime ait hesaba düşüyor.

Elimde Outlook express olmadığından deneyemedim. Saygılarımla.

Gönderildi : 08/06/2010 15:41

(@osC CoDeR)
Gönderiler: 6
Active Member

Cevaplar için teşekkür ederim. Vakit bulursanız bir ricam olacam. Sadece gmail, sadece domaininize ait posta ile ve son olarak yukardaki yöntemle gönderilmiş postaların headerlarını ayrı ayrı paylaşabilirmisiniz. 

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/06/2010 16:00

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mail adresinizi benimle paylaşabilirseniz direk size göndereyim. Saygılarımla.

Gönderildi : 08/06/2010 16:51

Paylaş: