Forum

Sanal SMTP ve geri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal SMTP ve geri dönen mailler hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,114 Görüntüleme
(@bilgi_islem01)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle tüm ÇözümPark ailesine merhaba diyor saygılarımı sunuyorum.

bu konu ile ilgili daha önce bir yazı varsa özür dilerim, çünkü bulamadım ve yeni açtım.

benim sanal smtp ile ilgili bir sıkıntım var,

server 2003 enterprise 64 bit üzerinde Sanal SMTP kullanıyoruz, tüm ayarları yapıp sistemi çalışır duruma getirdim,

fakat çoğu müşteriye sistem tarafından otomatik olarak gönderilen irsaliye ve fatura belgeleri karşı tarafa ulaştırılamıyor

ve geri dönüyor. günlerdir araştırıyorum , smtp ile bir kaç ayar denedim fakat tutmadı. olmadı olmuyor.

konuyla ilgili çok sıkıntı yaşadığımı bilmenizi isterim. aşağıda almış olduğum hata mesajlarından bir kaç tanesini

yazıyorum. umarım sorunuma bir çözüm bulabiliriz.

1 - Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Action: failed
Status: 5.7.1
Diagnostic-Code: smtp;554 5.7.1 Rejected

Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Status: 5.7.1
Diagnostic-Code: smtp;554 5.7.1 Rejected

2 - Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Status: 5.5.0
Diagnostic-Code: smtp;553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)

3 - Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Diagnostic-Code: smtp;554 Transaction Failed. Spam Message not queued.

4 - Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Diagnostic-Code: smtp;503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server.

geri dönen hata mesajları böyle. hergün 20-25 mail geri dönüyor bu şekilde. üstadlarım bu konuyu çözmemi sağlarlarsa çok sevinirim.

Saygılarımla

Gönderildi : 18/03/2010 14:21

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Sisteminizde Antivirus ve Firewall olarak ne kullanıyorsunuz?Mail'lerin gitmediği sunucular nelerdir?Gmail, hotmail?Yani belirli sunucuya mı gitmiyor yoksa çoğunda aynı problemle karşılaşıyormusunuz.

SPF konfigurasyonlarında mı birşey var acaba?sisteminiz isim çözümlemesi yapabiliyor değilmi?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 19/03/2010 06:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, öncelikle aramiza hoşgeldin. e-mailleri adsl hat üzerinde mi atıyorsunuz? email server olarak yapilandirdiginiz makineye ait servis sağlayicidaki ptr kaydini kontrol ettirin, irsaliyeler ve faturalar ek dosya olarak gidiyorsa, ptr kaydı yoksa ve bir spam koruması kullanmiyorsaniz karşı tarafın mail serverları bu dosyaları kesecektir. mail sunucunuzu blacklist taramasindan geçirin. muhtemelen sorun spf ve ptr kayıtlarındaki sorundan ve spamden çıkacak, iyi calismalar

Gönderildi : 20/03/2010 20:02

Paylaş: