Forum

Hotmail - E-Posta G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hotmail - E-Posta Gönderememe..

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@taydin34)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, 2 gündür çok ciddi bir sorun yaşıyorum ve çözüm arıyorum..

Hotmail'e e-posta gönderememek gibi bir durum oluştu..

Gönderdiğim tüm mesajlarda :

Hi. This is the qmail-send program at mx8.turkticaret.net.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<[email protected]>:
Connected to 65.54.188.94 but sender was rejected.
Remote host said: 550 SC-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support

Bu hatayı alıyorum.. Türkticaret.net'e bu hatayı gönderdim ve gelen yanıt da aşağıda :

Sayın Timuçin Aydın,

Hotmail sunucularının antispam sistemi; Hotmail'in ücretsiz olması, çok fazla kullanıcısı olması ve bu yoğunluğu mevcut altyapısının kaldıramaması nedeniyle sağlıklı çalışmamaktadır. Tarafımızdan test amaçlı kullanılan bir hesaptan gönderilen e-postalar bazen ulaşmakta, bazen Junk E-mail (Önemsiz E-posta) klasörüne düşmekte, bazen de hiç ulaşmamaktadır. Tarafımızca yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır. Sunucularımız SMTP standardının kriterlerini tam olarak desteklemektedir. Ayrıca 10dk'da 20 mail ve 1 mailde 20 alıcı adres yazılması gibi spam sınırlayıcı kriterlerimiz mevcuttur. Kendileri ile sayısız görüşme yapılmış ve bu duruma bir çözüm getirilememiştir. Sunucularımızda Hotmail dışındaki diğer hiçbir e-posta servis sağlayıcı ile benzeri bir problem yaşanmamaktadır.

Bilginize, iyi çalışmalar dileriz.

Ne yapmalıyım.. Bana yardım edermisiniz ?

Gönderildi : 25/11/2009 15:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

E-mail adresinizi değiştirmeniz size ne kaybettirir?

Gönderildi : 25/11/2009 15:50

(@taydin34)
Active Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey

Aynı şeyi düşündüm ancak :

1. müşterilerimizin çoğu yurt dışında ve com.tr uzantılı bir e-postayı değiştirmeyi açıklamamız çok zor olur.

2. tüm firmalara bunu bildirmek te ayrı bir dert, ancak kademeli bir geçiş yapabiliriz, bu da 2010 için zaten planlanmıştı. Malum, türkticaret.net deneyimleri nedeni ile..

3. 119 adet e-postamız var.. bu nedenle değiştirdim demekle pek olmuyor 🙂

Sağolun..

Gönderildi : 25/11/2009 15:55

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Anlaşılan e-mail adresi değiştirmek sizin işinize gelmeyecek. Peki aynı e-maili deneme amaçlı mesela gmail üzerinden gönderdiğinizde sonuç ne oluyor

Gönderildi : 25/11/2009 16:20

(@taydin34)
Active Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey,

Gmail'de sorun yok.. veya diğer ücretsiz sunucularda ve diğer domain'e bağlı e-postalarda da bir sorun yok.

Yahoo zaman zaman önemsiz posta olarak alıyor ama bu da sorun değil..

Problem; bizim iletişimimizin %80 - %85 hotmail'e gönderim yapmak zorunda olmamız ve bunu da com.tr uzantılı e-postamızla yapmak zorunda olmamızdan kaynaklanıyor..

Gönderildi : 25/11/2009 16:35

Paylaş: