Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen tüm mailleri farklı kullanıcıya yönlendirme.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,889 Görüntüleme
(@ahmetcals)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Outlook XP kullanıyorum. Gelen maillerin hepsini bir kural oluşturup farklı bir kişiye yönlendirmek istiyorum. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Out of office kullanmadan gerçekleştirmek istiyorum.

Gönderildi : 18/11/2009 18:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunu bu şekilde kullanmazız saçma olur yani demek istiyorsunuzki bir mail hesabı var ve buraya gelen mailleri başka bir adrese daha yollamak istiyorum.

Burada outlook kullandığınızdan bahsetmişsiniz.Mail hesabınız nedir pop3 mailmi kullanıyorsunuz?

Kullandığınız hesap konusunda bilgi verirseniz tam olarak yardım alırsınız.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/11/2009 19:34

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

bunun için bir kural oluşturabilirsiniz. Outlook 2003 için anlatıyorum:

1 - Araçlar > "Kurallar ve Uyarılar"dan "Yeni Kural..." deyin.
2 - "Boş bir kuraldan başla"yı işaretleyip alt taraftakilerden "Ulaştığında iletileri denetle" seçeneğini seçin. "İleri" deyin....
3 - Karşımıza gelen seçeneklerden durumumuza uygun olanı seçmemiz gerekiyor. Örneğin sizin Outlook'unuzu Gmail'deki postalarınızı alacak şekilde yapılandırdığınızı ve bunun için "Gmail" adında posta hesabı oluşturduğunuzu farzedelim. Gmail üzerinden gelen postaları hotmail adresinize yönlendirmek istiyorsunuz. Bunun için buradan "Belirtilen hesabı üzerinden" seçeneğini seçiyoruz.

4 - "Belirtilen hesabı üzerinden" seçiliyken alt tarafta aynı ifade yer alıyor. "Belirtilen" kelimesini tıkladığımızda Outlook hesaplarımınız listesi geliyor. Oradan "Gmail"i seçip ileri diyoruz.

5 - Buradan da "Kişi ve dağıtım listesi adresine ilet" seçeneğini seçiyoruz. Yine alt taraftan "kişi ve dağıtım listesi" ni tıkladığımızda maili göndermek istediğimiz adresi (hotmail adresiydi bizimki) seçiyoruz.

6 - Daha sonra ileri deyip kuralımıza bir ad da verebiliriz.

Gönderildi : 18/11/2009 19:36

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Outlook xp kullanıyorum hesabım exchangeüzerinde tanımlı  hesap. Bana da saçma geldi ama gelen istek bu yönde. Şirket içinde bir kişiye gelen mail farklı bir kullanıcıya yönlendirilecek. Ama bun exchange server üzerinden değil outlokk un kendi içinden kural tanımlama veya başka bir şekilde izahı varmı. Outlook  2003 için olan kural tanımı fayda sağlamadı bu arada.

Gönderildi : 19/11/2009 12:05

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bende 2007 için olan kural oluşturmayı yazayım. XP için siz bunların ışığında kural oluşturabilirsiniz.  Ama bu kural Outlook kapalı olduğu sürece çalışmayacaktır. En mantıklısı server üzerinden yönlendirme yapmaktır.

Tools - Rules and Alerts - Newe Rule - check messages when they arrive - through the specified account - forward it to people or distribution list

Gönderildi : 19/11/2009 12:34

(@ahmetcals)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bana görede en mantıklısı exchange üzerinden bu işlemi yapmak ama dediğim gibi istek bu işlemin outlook programı ile kural oluşturularak yapılmak isteniyor. Sinan Bey'in tanımı işimizi görecek sanırım, ilginize teşekkür ederiz.

Gönderildi : 19/11/2009 13:22

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rica ederiz ama lütfen bunu unutmayın ve size kim bu işlemin bu şekilde yapılmasını istiyorsa onada mutlaka üstüne basa basa bildirin. Oluşturacağınız kurallar Outlook kapalıyken bir işe yaramaz.

Gönderildi : 19/11/2009 13:33

Paylaş: