Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AspEmail Mail Gönderememe Sorunu (smtp uzakta)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

İstanbul ve Ankara olmak üzere iki farklı merkeze sunucularım bulunmakta. İstanbul lokasyonlu makinalarda web siteleri Ankara merkezli makinada ise mail server çalışmaktadır. Daha önce hepsi İstanbul'da iken hiç bir sorun yaşamıyordum. Fakat mail serveri Ankara'ya aldıktan sonra AspEmail ile site üzerinden Asp ile mail gönderemez oldum. Acaba burda sorun ne olabilir. Gönderen smtp adresi olarak hem domain hem ip hemde portları denedim ama faydalı olmadı. Daha önce makinalar yan yana iken hiç bir sorun yaşamıyordum. İstanbul'daki makina firewall arkasında Ankara'daki makinada ise böyle birşey yok. İstanbul veriyi Ankara'ya gönderirken firewall tarafında bir sorun olacağını sanmam çünkü gönderior yani alıcı değil. Alıcı tarafında ise zaten böyle bir kısıtlama yok. Acaba burada sorun ne olabilir. Yada yapmadığım ne olabilir. Bilgisi olan arkadaşlarımız varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 13/11/2009 21:56

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Yazılım üzerinde to kısmına domain adını vaya ip adresini eklediiseniz sorun olmaması gerek. Benim tavsiyem firewall loglarına bakman veya iki taraftada network'u dinleyip logları incelemen olacaktır..

Gönderildi : 13/11/2009 23:16

(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam bir bilgi edinemedim.

Localdeki mail serverden atıyor. Fakat başka yerdeki mail servere bağlanıp atmasını sağlayamadım.

Gönderildi : 14/11/2009 16:02

Paylaş: