Forum

outlook express ekl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook express ekli dosya gönderme sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,363 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

1.sorum>> Şirkette outlook express ve outlook 2003 kullanılıyor.Genelde Outlook Express'tir

Outlook Express kullanan arkadaş örnek ahmete gönderdiği eki ahmet görebiliyor ama mehmete gönderdiği mailde mehmet eki göremiyor...

Bu sorun sadece 2 kişide oluyor.Diğerlerinde sorun yok...(ek olarak örnek Excell dosyası)

2.sorum>> Outlook express'e Dışarıdan bir müşteri attach(ek) olarak internet explorer sayfası eklemiş ve göndermiş.bu maildeki eki outlook 2003 olanlar görüyor.outlook Express olanların hiç birisi göremiyor....

Gönderildi : 11/11/2009 14:59

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

OExp'de güvenlik ayarlarınızdan kaynaklanan eklerin açılmaması problemi olabilir. Araçlar-> Seçenekler->Güvenlik ayarlarınızı gözden geçiriniz.

Gönderildi : 11/11/2009 15:17

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

virüs olabilecek ekler kayıt edilmesin ve açılmasın işaretini kaldırmayıda denedim yine olmadı....

Gönderildi : 11/11/2009 15:25

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

OExp kapatıp tekrar açar mısınız... Bir de endpoint uygulamaları falan var mı ?

Gönderildi : 11/11/2009 16:05

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgisayarı kapatıp açtım olmadı...endpoint derken antivürüs programımı demek istediğiniz.avira kullanıyorum.

Gönderildi : 11/11/2009 17:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Outlook Expreste Araçlar / Seçenekler / Güvenlik kısmına gelin. Burada virüs olabilecek ekler kaydedilmesin ve açılmasın işaretini kaldırın.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/11/2009 16:37

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur bey Yukarıda dedğim gibi onuda denedim.Outlook expresste böyle sorunların olması normalmidir acaba...ek bazen geliyor bazen gelmiyor...

Gönderildi : 16/11/2009 18:58

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Peki Özgür Bey, Outlook Express de Ek li mail olduğu gözüküyor mu? Yani ataç resmi bulunuyor, mu ? o mailin içeriğine girdiğinizde Ek dosya gözükmüyormu? Durum bu mu ?

Gönderildi : 16/11/2009 20:20

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

outlook expres'te ataçta görükmüyor.Yanlız bişey farkettim.Bizim mail serverimiz Doruk net üzerinden çalışıyor.doruk netin web kontrolünden mailine girdiğimde mailde ataç görünmüyor önce o mail üzerine geldiğimde bir kere üzerine tıkladıgımda ataç resmi gözükmeye başlıyor kontrol panelinde

Gönderildi : 02/12/2009 12:12

Paylaş: