Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Türk telekom ip sine ptr kaydı oluşturma hakkında - [email protected]

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,251 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

borusan telekomdan mail hosting hizmeti alıyoruz, ofis içindeki lotus notes kullanıldığı için, ofis içinden gönderilen mailler adsl modem ile sabit ip'im üzerinden gitmekte, İp adresini türk telekom üzerinden aldığımız için UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3  te standart olarak black listesindeyiz ve bazı yerlere mail atılamıyor, ama bu gün daha önceden gönderdiğim bir çok adrese de mail atamaz oldum, dns hatası veriyor, sorunu araştırdım ptr kaydı olmayan ip adreslerinde zamanla bu sorun oluşuyormuş,

Acil bir şekilde PTR kaydı yaptırmam gerekiyor, PTR kaydını en hızlı bir şekilde yaptırmak için [email protected] mail atıp beklemekmi gerek, bu msilin içeriğine ne yazmam gerek yetkili ismi vs gerekiyormu

Veya ptr kaydı nı hızlı bir şekilde açtırmam için bir telefon numarası vs bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler

Gönderildi : 14/09/2009 20:56

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Ptr kaydı önemli bir kayıt.Fakat siz zaten blackliste girmişsiniz.Ptr kaydınızı yaptırsanız bile blacklistten hemen çıkamazsınız.Sizin Ip adresinizi Uceprotect networkü blackliste almış,bu networkten ücretsiz çıkış sağlayamazsınız.100€ gibi rakam istiyorlar,bulunduğunuz blacklist level ine göre.Bence mail sisteminiz kendi bünyenizde ise türk telekomun IP  leri kullanmamak çoğunlukla çözüm oluyor.Türk telekom dediğinize göre ADSL kullanıyorsunuz,G.SHDSL kullanabilirsiniz ama buda biraz tuzludur.

Gönderildi : 14/09/2009 21:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Adsl kullanıcısı olupta Uceprotect blackliste olmayan yoktur sanırım, zaten bende epeydir bu black listesindeydim, bu listeyi yurt dışında az sayıda firmanın kullandığını biliyorum, bizde bu listeyi kullanan bazı domainlere işyerimizdeki statik ip miz üzerinden gönderim yapamıyorduk zaten, bu gibi durumlarda outlook tan veya browser ile mail hosting ve veb hosting hizmeti aldığımız borusan telekom üzerinden gönderim yapıyorduk, ama bu ğün borusan telekoma dahi mail attığımızda hata ile karşılaşınca borusanı 'sizdemi Uceprotect black listesini kullanamya başladınız' demek için aradım, onlarda kendilerine dahi mail gönderemizin sebebinin Uceprotec değil, işyerimizde kullandığımız static ip miniz PTR kaydını girmediğimizden dolayı olduğunu söyledi, dün gönderip bu ğün hata almamızın nedenini ise PTR kaydı olmayan ip ler den bir süre sürekli gönderim yaptıktan sonra bu sorunla karşılaştığını ve çözümün ise yetkili kişinin Telekomla görüşüp Static ip sine domainin eklenmesi talebinde bulunduğunda ve işlem gerçekleştiğine düzelecegi yönünde bilgi verdi, Müşteri temcilcisinin kendisi de bir kaçefa PTR kaydı için telefon ile telekomu aradığını ve 10 15 yere aktarıldıktan sonra sorununu çözemeden telefonu kapattığını ve bu gibi sorunları ancak [email protected] adresi ile mailleşerek çözdüğünü ve banada bunu yapmamı tavsiye etti, yalnız yetkili tarafındanmı talep edilmeli bu istek veya başka hangi şekilde çabuk çözebilirim bu sorunu, daha önceden [email protected] ile bu konu üzerine yazışan oldumu, problemi kısa sürede çözüldümü, ögrenmek istediğim bu.

İkincisi ise borusanın ip blogundan bir ip yi kullanmak için talepte bulundum Ucprotec ile ugraşılmıyor  geri dönceklerdi dönmediler, bakalım sabaha arayacağız gene

Gönderildi : 15/09/2009 03:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba arkadaşlar, güncel mail adresi aşağıdaki gibidir

[email protected]

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/07/2015 22:57

Paylaş: