Forum

Windows Server 2022...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2022 Downgrade hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,245 Görüntüleme
(@burakdere)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni bir sistem kurulumu yapacağım. Sunucularımızı Server 2019 kurmak istiyorum.

Fakat Lisans alımını Open lisans olarak Windows server 2022 alacağız. Downgrade işlemi yapmam gerekiyor mu?

VLSC Panelinden indirmiş olduğum Open Server 2019 .iso dosyası ile sunucularımı kurduğumda Windows server 2022 Open license keyim ile sunucularımı aktifleştirebilir miyim?

daha sonradan lisanslama ile ilgili herhangi bir sorun yaşar mıyım?

dönüşlerinizi beklerim.

saygılarımla.

Gönderildi : 19/02/2022 22:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Merhaba,
Burada detaylı cevaplar mevcut 2022 için aynen geçerli.
Downgrade rights for Microsoft Commercial Licensing, OEM, and full-package product licenses
https://download.microsoft.com/download/3/D/4/3D42BDC2-6725-4B29-B75A-A5B04179958B/Licensing_brief_PLT_Downgrade_Rights.pdf

Kısa cevaplar ise evet, evet, hayır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2022 22:39

(@burakdere)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows server 2022 almak istediğimde, Microsoft CSP paneli üzerinden alınıyormuş sanırım. Benim VLSC paneli üzerinden indirdiğim .iso dosyasında sorun yaşar mıyım onun tereddütü var.

Gönderildi : 20/02/2022 11:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Open volume lisansın en güzel imkanlarından biri budur zaten.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2022 12:39

Paylaş: