Forum

Volume Lisance Başk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Volume Lisance Başka hesaba aktarma mümkün mü?

10 Yazılar
5 Üyeler
16 Likes
2,580 Görüntüleme
(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Grup şirketiyiz, çalışmakta olduğum şirkete ait Volume Lisanslar ana gruptaki Bilgi işlem mail hesabında. 1 server lisansı benim mail hesapta. Daha önceleri Volume Lisance almadım tecrübem yok.

lisans@şirket maili şeklinde yeni bir hesap açılsa diğer hesaptaki lisansları bu hesaba aktarmak mümkün mü?
Tüm lisansları tek çatı altında toplamak istiyorum.

https://www.microsoft.com/Licensing/servicecenter/Administration/AddOpenLicense.aspx  

Buraya giriş yapınca (Lisanslar->İlişki Özeti) altında sağda open lisans ekle şeklinde menü var. 
*Lisans numarası | Yetki numarası istiyor acaba bu kısımdan aktarma oluyor mu diye düşündüm.

Gönderildi : 25/11/2020 11:27

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Talebiniz yapılabilir. Lisans tedarikçiniz ile iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/11/2020 14:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu işlemi Open lisans hattı üzerinden Almanya'da bulunan birim yapıyor.

0850 390 27 77

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/11/2020 12:54

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey, Rıza bey teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 26/11/2020 17:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Alım yapılan firmalardan Open license number ve Authorization Codeları bir listede toplayıp şirket yetkilisinin aşağıdaki numarayı arayarak biz bu kodlu lisanslarımızı şu hesapta toplamak istiyoruz diye başvuruda bulunmaları gerekiyor VLSC Ekibi gerekli yetkilendirmeyi yapıyor sonrasında,

0850 390 2777 MS Call Center hafta içi 09.00-18.00

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/11/2020 01:10

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Yönetim sekmesinden bu isteklerinizi çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

resim

Gönderildi : 28/11/2020 12:44

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey bilgilendirme için teşekkür ederim, şirket yetkilisi patron 🙂 anlamaz o işlerden aramaz da büyük ihtimal onu taklit ederek ben ararım.

Resul bey teşekkür ederim kendi panelimde incelerken o bölümü fark ettim, o hamleyi gmail de bir birine izin verip izin alarak hesap aktarıyordum, o kısmı çok incelemedim aynı mantık gibi duruyor. Lisansların bir çoğu merkez bilgi işlemin hesabında kendisi izinde gelsin bir görüşeyim. 
Tekrar teşekkür ederim, bu bilgiler sonucunda sorunu çözüme kavuşturmak an meselesi.

Gönderildi : 30/11/2020 09:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2020 11:06

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çözüm 1: Lisans aldığım şirkete yeni mail belirttim yeni lisanslar ile yeni hesap açıldı.
Yeni hesaptan (@resulsoydas Resul hocamın belirtiği) Yönetim -> izin iste bölüme giriş yapınca

License Number, Authorization Number bölümlere eski hesapta Lisans bilgilerinde yer alan lisans ve ana program kodu giriş yaptım, hemen alt sekmede tüm izinleri işaretleyip devam ettim, aktarım 2 saat zaman alır uyarısından veriyor. Ertesi gün baktım yeni hesapta diğer lisansı gördüm.
Eğer istersem yeni hesap Yönetim -> kullanıcıları yönet bölümden eski hesabı devre dışı bırakabilirim.

Çözüm 2: Lisans aldığım şirket , son kullanıcı yapabiliyor dedi ve
@hakanuzuner Hakan hocamın belirttiği adımları saydılar.

Aynı sorunu yaşayacak olursa çözüm olsun diye geri dönüş yaptım. 
Teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2020 11:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2020 12:40

Paylaş: