Forum

Lisanslama hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisanslama hk.

22 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
1,012 Görüntüleme
(@MicrosoftTurkiye)
Gönderiler: 1
New Member

Vista Home üzerine zaten OPEN alma şansı yok. Home sürümler kurumsal ürün değildir.

Dediğim gibi XP Pro GGK ile lisanslayabilirsin.

Yada Vista Business Upgrade FPP (Kutu Ürün) alarak upgrade yapıp, downgrade ile xp pro kullanabilirsin. Fiyatı biraz daha yüksektir (Piramit ile görüş). Bu kutu ürünler bir noktada OPEN'dır ve daha sonra başka pc ler üzerinde kullanabilirsin (zeminde yasal bir işletim sistemi olmak koşulu ile)

kutu vista upgrade'lerde xp downgrade hakkı yoktur.

Bende böyle biliyorum kutu ürünlerde downgrade hakkı yoktur...

Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldığımı ve bu sebepten dolayı da tarihi bukadar geçmiş bir konu hakkında yazdığımı belirtmek isterim. Lisanslama konusunda sıkıntısı ve sormak istediği birşey olmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilir. Oem, open, fpp, ggk ve ggwa konusunda. Yukarda verilen bilgi doğrudur box lisanslarda downgrade hakkı yoktur. 1 adet pc için open lisans alınamaz en az 5 adet olması lazım işletim sistemi de milli eğitim bakanlığına bağlı bir kurum olmadığı sürede pro sürümü zorunludur. ggk lisanslama kitine gelince 1 - 4 pc arasında önerilir ggwa ise en az 5 pc için alınır bu lisanslama kiti bir oem lisanstır ancak open mantığında çalışır. ggk ve ggwa lisanslama kiti yalnızca home sürümlü makinaları professional sürüme yükseltmek veya freedos pc'leri lisanslamak için kullanılır. ggk en son işletim sistemini kulandıttırır ve downgrade hakkı yoktur. Her pc için ayrı cd ve ayrı key gelir ggwa ise en az 5 pc için alınır downgrade hakkı tanır ve microsoft lisans  sorgulaması yaptığında sistemden kurumun ggwa ile lisanslanan tüm pc'leri görür

Teşekkürler,

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 18/08/2010 20:57

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

.Bilgilendirme için Teşekkürler.

Gönderildi : 24/08/2010 15:57

(@gokhankeskin)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldığımı ve bu sebepten dolayı da tarihi bukadar geçmiş bir konu hakkında yazdığımı belirtmek isterim. Lisanslama konusunda sıkıntısı ve sormak istediği birşey olmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilir. Oem, open, fpp, ggk ve ggwa konusunda. Yukarda verilen bilgi doğrudur box lisanslarda downgrade hakkı yoktur. 1 adet pc için open lisans alınamaz en az 5 adet olması lazım işletim sistemi de milli eğitim bakanlığına bağlı bir kurum olmadığı sürede pro sürümü zorunludur. ggk lisanslama kitine gelince 1 - 4 pc arasında önerilir ggwa ise en az 5 pc için alınır bu lisanslama kiti bir oem lisanstır ancak open mantığında çalışır. ggk ve ggwa lisanslama kiti yalnızca home sürümlü makinaları professional sürüme yükseltmek veya freedos pc'leri lisanslamak için kullanılır. ggk en son işletim sistemini kulandıttırır ve downgrade hakkı yoktur. Her pc için ayrı cd ve ayrı key gelir ggwa ise en az 5 pc için alınır downgrade hakkı tanır ve microsoft lisans  sorgulaması yaptığında sistemden kurumun ggwa ile lisanslanan tüm pc'leri görür

Teşekkürler,

İyi çalışmalar...

GGWA da lisans taşınamaz oem mantığıyla çalışır. Birlikte SA ile alınırsa lisans taşınabilir. (Bu bilgi microsoft tarafından alınmıştır.)

Gönderildi : 27/06/2012 16:05

Sayfa 2 / 2
Paylaş: