Anasayfa » Forum

Uzak Masaüst&#...

Uzak Masaüstü RDS User Cal Hk  

RSS
Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Yeni Üye

Selamlar, 

Localde test için kullandındığımız bir server de 2 kullanıcıdan fazla RDP yapamıyordu. RDS User Cal lisansı ekledik 3 adet sisteme. Normalde 3 kişiden fazla RDS yapamamsı gerekiyor ama 5-6 kişinin RDP yaptığını görüyorum ve ayrıca aşağıda bildirim alanında "remote desktop licensing mode is not configured" bildirimi geliyor arada. Bunun sebebi ne olabilir ? Hani fazla kullanıcı RDP yapamasa lisansları görmüyor diyeceğim ama sorun ne olabilir?

Şunu anlamıyorum, acaba eklediğim lisansları mı kullanıyoruz yoksa trial 120 günlük lisans servisini aktif ettik onu mu kullanıyoruz? 

Ekler aşağıdadır. 

Bildirim 1

Yüklü Lisanslar

Alıntı
Gönderildi : 17/01/2019 15:14
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Aşağıdaki ayarlardan hızlıca kullanıcı mı yoksa makine bazlı mı lisans aldığınızı belirtmeniz gerekli.

Eğer siz user lisans aldı iseniz user lisans moduna çevirmeniz durumunda ilk 5 kişiden sonrası giremez zaten.

Device mode u seçerseniz yanlış lisanslama yapmış olursunuz ki zaten aldığınız CAL' ı license server üzerine girmeniz ve aktifleştirmeniz gerekli, aksi halde 120 gün sonra giriş yapamazsınız.

Computer Configuration - Policies - Administrative Templates - Windows Components - Remote Desktop Services - Remote Desktop Session Host - Licensing

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2019 16:06
Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Yeni Üye

Hakan Bey, Teşekkür ederim. 

Belirttiğiniz şekilde tanımladım. Aşağıdaki ekranlardan yaptığımız işlemin ok olduğunu anlayabilir miyiz?

Görüntü 1

Görüntü 2

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2019 16:43
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Eline sağlık

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2019 20:01
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol