Forum

2012 r2 uzak masaus...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 r2 uzak masaustu lisansi olmasina ragmen sadece 2 kullanici baglaniyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,385 Görüntüleme
(@aliihsanonay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Forumda arama yaptim ancak hicbiryerde konu ile ilgili cvp bulamadim

Elimde open lisans olarak win server 2012 r2 + 15 adet remote desktop lisansin var.

Sunucuyu kurup aktif rttikten sonra uzak masaustu lisans sunucusunu aktif edip lisanslari yuklememe ragmen hala sadece 2 adet kullanici uzaktan baglanabiliyor 3. Kisi baglanamiyor kullanilabilir lisansta 15 olaraj gorunuyor ama ne yaptiysam sorun duzelmedi. Bende 2008 r2 kurup denedim tekrar burdada lisanlari kabul etmiyor 120 gun sayiyor ne yaptisam su sorundan kurtulamadim hem 2012 de calistiramadim sadece 2 kullanici baglanabildi nede 2008 de lissnslari kabul ettirebildim yardimlariniz icin simdiden tsk ederim 

Gönderildi : 21/06/2017 21:50

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Ali bey,

RDP lisansları 2008 de de mi çalışıyor. Lisanslama işlemleri için önce bu makaleleri okuyunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2014/06/08/server-2012-r2-remote-desktop-license-servisinin-kurulumu.aspx

https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/24049.windows-server-2012-rdli-uzak-masaustu-lisanslama-tr-tr.aspx

Sorununuzu çözmeniz umuduyla kadir geceniz mübarek olsun.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 21/06/2017 21:56

(@aliihsanonay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Allah razi olsun cumlemizin kadir gecesi mubarek olsun lisanslama konusunda bir sikinti yok gerekli islemler dogru daha once 2008 uzerinde calisiyormus lisanslar suan yeni kurulumda boyle bir sikinti cikti hic karsilasmadigim bir hata

Gönderildi : 21/06/2017 22:10

(@EmreOzanMemis)
Gönderiler: 4
New Member

Ali ihsan bey merhaba, Windows 2008 de kullanmış olduğunuz terminal lisanslarını windows 2012 R2 ve Windows server 2016 da kullanmanız için lisansınızı RDS lisansı şeklinde değiştirmenzi lazım. Yeni lisanslama modeline göre user cal yani kullanıcı bazlı lisanslama yaptıysanız. aktivasyonu için microsoft müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Çok sık başımıza gelen bu sorun online olarak aktivasyonun sağlıklı çalışmadığıdır.

Lisansınzın durumunu RDS kurulumunda yüklemeniz gereken "remote desktop session host" role yüklemesi ile gelen " remote desktop licensing diagnoser tools" ile kontrol edebilirsiniz. Lisansınız bu bölümde aktif gözüküyormu kontrol edebilirsiniz. Lisans aktivasyonunda sorun yaşıyorsanzı ilk paragraftada belirtitğim üzere microsft çağrı merkezini arayarak gerekli aktivasyon işlemini sağlayabilirsiniz.

Microsoft çağrı merkezi numarası: 0850 390 27 77

Windows server 2012 R2 ve Windows server 2016 için RDS mimarinizinde doğru olduğundan emin olmanızda fayda var.

1 adet AD DS role serverinizin olması ve 1 adette RDS serverinizin olması önerilmektedir. RDS serverinizin domaine dahil edilmiş ve RDS rolenün eksiksiz kurulduğundan emin olunuz. Aktivasyon sırasında bu detaylara dikakt etmeniz durumunda sorununuzu hızlıca halledebilirsiniz.

Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Gönderildi : 24/06/2017 15:53

Paylaş: