Forum

Office lisanslaması...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office lisanslaması hk. yardım

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
629 Görüntüleme
(@DENiZTOSUN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. sizler kadar kaliteli bilgiye sahip bir it ya da çok iyi bilen bir bilgi işlemci değilim. cevap verirken basic dilde fazla yabancı terimlere girmeden cevaplarsanız mutlu olurum:)

sadece özel bir şirkette insan kaynakları olarak görev yapıyorum. ve bilgisayarlara da bakıyorum. sorum şu,

1-25 terminal mevcut. hepsinde lisanslı office yüklü. 1 tane serverımız var. serverda domain active directory yok. serverda ofis kullanmak istiyoruz hangi sürümü almalıyız. ofis 2013-2016 ev iş alsak yeterlimi?(bütün bağlı terminallerde lisanslı ofis yüklü)

2-lisanssız ofis 2007 enterprise yüklü olan bir bilgisayar var. o pcde sadece ofis 2007 kullanmak zorundayız. (başka sürüm kullanamıyoruz) sadece ofis 2007de çalışan bir etiket programımız var.

lisanssız ofis2007enterprise yi kullanabilmek için hangi ofis lisansını almalıyız?

OfficeSTD 2016 SNGL OLP NL alsam, ofis 2007yi yasal olarak kullanabilirmiyim?

ofis 2013(2016) ev iş alsam serverda kullanabilirmiyim?

ya da en düşük maliyetle hangi ürünleri almam yeterli olur

yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 02/01/2017 12:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle mevcut sunucuyu RDS olarak konumlandırmanız gerekli. Bunun için bir uzmandan danışmanlık alırsanız iyi olur. Yani bir uzman gelecek bu suncuu üzerine uygun office yazılımını yükleyecek, RDS konumlandırmasını yapacak ve en önemlisi printer vb cihazların sorunsuz çalışmasını sağlayacak. Siz tabiki temel olarak office kullansınlar diyeceksiniz ama sonuçta bu sunucu yeterli mi? Aynı anda insanlar bağlanınca durum ne olur, bir sonraki adım kötüye kullanım, yanlış kullanımların olmaması için RDS kurulumlarını bir uzman ile yapmanızı öneririm.

Windows Server lisansınız var ise ek olarak 25 Adet RDS CAL almanız gerekli.

Windows Server için ek olarak 25 Windows CAL gerekli

Office için ise mevcut lisanslarınız önemli, mevcut office lisanslarınız nedir? Kutu mu?

Güncel office sürümleri geriye dönük uyumludur lisans konusunda ama bildiğim kadarı ile son iki sürümü kapsıyor. Bu kısmı Microsoft ile görüşmek daha doğru olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2017 22:11

Paylaş: