Forum

windows 10 lisansla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 10 lisanslama sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
782 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

microsoftun sitesinden windows 10 enterprise edition versiyonunu evaluation copy olarak download edip bilgisayarlara kurduk. Süre bitmeden öncede windows lisanslarımızı microsoftdan open lisans olarak satın aldık. Fakat open lisansa ait geek mak gerekse kms den gelen numaralarla kurmuş olduğumuz windows 10 ları bir türlü aktive edemiyoruz. Microsoftla görüştüğümde bu keylerle bu sürümlerin aktive olamayağı ve lisans centerden download edeceğimiz medy a ile ilgili bilgisayarlara tekrar upgrade olarak windows kurmamızı söylüyorlar. Bunu yapmaya çalıştığımda ise çalışmakta bulunan tüm application veuser dataların silineceği mesajını alıyorum. Buna göre bilgisayarları formatlamadan ve user verilerini kaybetmeden bu bilgisayarları nasıl lisanslayabilirim?

Windows 10 Enterprise Evaluation

Windows License is expired

Build 10586

Gönderildi : 10/05/2016 13:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bende bu şekilde biliyorum yani sizin key için VL sitesinden uygun ISO indirmeniz gerekli ki bu durumda dediğiniz gibi kayıplar olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2016 11:57

Paylaş: