Forum

Lisanslama Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisanslama Hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

OEM lisanslı yanında dvd ile gelmeyen bir makineye format atmak istersem (kurtarma bölümü yok veya bozuk varsayıyorum) bunu lisansı bozmadan nasıl yaparım.

Bir de diyelimki Open lisansları tanımlanmış 10 pc'm var (10 tane lisans alınmış), yine bunlardan birini formatlamak istersem lisans durumu nasıl korunur.

Bilginizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler... 

Gönderildi : 07/03/2016 18:25

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1626
Noble Member

OEM lisanslı yanında dvd ile gelmeyen bir makineye format atmak istersem (kurtarma bölümü yok veya bozuk varsayıyorum) bunu lisansı bozmadan nasıl yaparım.

Markalı bir makina ise garani süresi bitmeden üreticisinden kurulum medyası isteyebilirsiniz. HP ücretsiz gönderiyor. Oem bir makina ise lisans için COA etiketi, medya ve faturanın olması gerek. Kurulumu bir medya ile COA üzerindeki etiketteki ürün anahtarı ile yapabilirsiniz.

Open lisansları tanımlanmış 10 pc'm var (10 tane lisans alınmış), yine bunlardan birini formatlamak istersem lisans durumu nasıl korunur.

Microsoft Volume Licensing Center'a üye olarak sahip olduğunuz lisanslara ait kurulum medyalarını(ISO) indirip cd-DVD'ye yazdırıp yine site üzerindeki ürün anahtarları ile kurulum yapabilirsiniz.

Gönderildi : 07/03/2016 18:49

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için teşekkür ederim Resul bey, yani 10 pc için lisansları önceden 10 pc'ye girmiş olsam bile, bu pc'lerden herhangi birini yeniden kurmak istediğimde key geçerli olurmu, teşekkürler... 

Son olarak open lisans ile kurulmuş bir pc'yi değiştirmek istesem (eski kalmış, bozulmuş vs.) key yeni pc'm de geçerli olurmu.

Teşekkürler...

Gönderildi : 08/03/2016 20:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu dediğiniz windows kullanıcı lisanlarında box lisanslar için geçeli. Open lisanslarda altta bir home lisans olmak zorunda. Örnek olarak Windows 7home premium üzerinde Windows 7 pro open lisans alınabilir gibi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2016 23:48

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Rıza bey bilgi için.

Gönderildi : 14/03/2016 21:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2016 21:28

(@sakirsen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Windows 7 Home üzerine Windows 7 Pro OPEN lisanslama yapılamıyor. OPEN lisanslama için alttaki makinede Pro sürüm olması gerekiyor.

Gönderildi : 10/07/2016 04:00

Paylaş: