Forum

Lisans Çelişki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisans Çelişkisi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , bir paket içinde microsoft dan windows 10 upgrade paketi aldık

microsoft ile ilk görüşmemizde , bu windows10 upgrade ile sadece windows 10 değil yeni kurulum dahil windows 7 , 8 , 8.1 ve 10 kurulumu yapılabilir dendi , sınır bizim paket sınırımız yani 200 aldık isek 200 kurulum  yükseltme veya yeniden kurulum

sonrasında , microsoft ile yaptığımız konuşmada diyor ki , sadece yükseltme yapabilirsiniz ,

bu işin aslı nedir ?

Gönderildi : 16/02/2016 00:03

(@evrenbaycan)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhaba

200 adet dediğinize göre büyük bir ihtimalle open lisans aldınız. 

Şahsi fikrim upgrade paketi ile full paket arasında fiyat farkı bulunmakta full aldığınızı upgrade edebilirsiniz belki ama upgrade aldınız lisansı full olarak kullanmak biraz zor gibi geliyor.

o yüzden lisans paketi içeriği ile size en iyi cevabı lisanları aldığınız firma verebilir. 

Gönderildi : 16/02/2016 00:54

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

enterprise paketi aldım e4 , hocam , çelişkili cevaplar geliyor , bir temsilci diyor evet kullanabilirsiniz , diğeri diyor kullanamazsınız

Gönderildi : 16/02/2016 01:12

(@evrenbaycan)
Gönderiler: 31
Eminent Member

yani lisanlama konusu çok geniş olduğundan ayrı bir uzmanlık açıkçası o yüzden net cevap almanız biraz zor.

satın almayı yapmış olduğunuz firmada bir micrsoft pre-sales uzmanı varsa ondan yardım isteyebilirsiniz yada bağlı oldukları bir microsoft hesap yöneticisi kanalıyla net bilgiyi alabilirsiniz.

Gönderildi : 16/02/2016 01:22

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Anladım hocam teşekkürler

Gönderildi : 16/02/2016 12:32

Paylaş: