Forum

Windows 7 Pro Lisan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Pro Lisansları Windows 10 a aktarma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,178 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Şirketimizin sisteminde bulunan 12 adet bilgisayarımız ( ilk alındığında oem lisanslıydılar ) mevcut. Bunlara toplu lisans alarak Windows 7 Pro ya aktarmıştık yaklaşık 2 sene önce.. 

Şimdi malumunuz win 10 piyasada ve bu lisanslarımızı lanse edildiği gibi üçretsiz olarak Win 10 a aktarmak istiyoruz bununla ilgili olarak müşteri hizmetlerini aradığımda "tolu lisanslama yapmışsınız üçretsiz olarak tek tek yükseltme yaparsınız ama bu sefer toplu lisanstan cıkmış olursunuz" dediler bu bana hiç mantıklı gelmedi yani düşününce kendilerinin önerdiği şekilde yükselteceğim ama artık toplu lisansım olmayacak..

ayarıca birde şunu dedi müşteri hizmetlerindeki arkadaşımız " yükselttiğiniz win10 pclerde 0 formatlama, çökme vb olursa sıfırdan kuramayacaksınız w10 bu nedenlede artık toplu lisans numranızda olmadığı için sorun yaşarsınız oldu....

size sormak istediğim elimizdeki bilgisayarların lisanslarını toplu olarak win10 a aktarma imkanımız yokmudur?

şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/01/2016 22:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu konuda biraz saçmalık var sanırım windows7 embeded, Windows 7 enterprise ve win8 enterperise hariç lisanslı olan ürünlerinizi windows 10 işletim sistemlerine geçiebilirsiniz. Tablo aşağıdaki gibi.

Ayrıca en son çıkan 1511 derlemesi ile birlikte windows7 ve windows8 ürün anahtarları ile birlikte windows 10 kurabiliyorsunuz. Zaten bir kez kurup etkinleştirme yaprsanız sonrasında internet üzerinden etkinleştirme yapılıyor.

Yani size aktarılan bilgilerde sıkıntı var gibi. Microsoft'un amacı herkesi tek platforma toplamak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2016 16:56

(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey geri dönüşünüz için öncelikle çok teşekkür ederim.

Microsoftu tekrar aradım ama ya bende bir tuhaflık var yada oradaki arkadaşlar çok acemiler! Aynı durumu anlattım 12 lisansımızın olduğunu ve windows10 a geçmek istediğimi ve sizin paylaştığınız resimdeki gibi olduğunu söyledim. Oradaki arkadaşlar yükseltme olduğunu ama ileride çökme vs olduğunda sıfırdan kurulum yapamayacağımı ve lisanalarımı kaybedeceğini ve ayrıca internet üzerinden bir aktivasyon olmadığını söylemekteler...

sizden ricam windows 7 pro yüklü bir bilgisayarda dediğiniz şekilde nasıl tetikleme yaparak yükleme yapabilirim? konuyla ilgili değerli yardımlarınızı rica ediyorum..

Gönderildi : 11/01/2016 20:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Oradakiler Suriyeli sanırım 🙂 İstihdam etmişler oradan.
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-10/upgrade-to-windows-10-faq  en alttan ikinci soru yanıtını veriyor. Burası Microsoft resmi sayfası.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2016 01:35

Paylaş: