Forum

Windows 7 için...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 için Downgrade seçenekleri

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
555 Görüntüleme
(@CemKamoy)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

bir süredir Microsoft ve Satış kanalları ile bu konuyu görüşüyoruz ancak bir türlü net bilgiye ulaşamadım.

Umarım sizler yardımcı olabilirsiniz.

2 adet Windows 7 Ultimate işletim sistemine ihtiyacım var. Lisanslamanın tek yolu downgrade etmek.

Kriterlerim ve imkanlarım şöyle:

• Projelerimde kullanıyorum ve son kullanıcıya satıyorum, iç kullanım değil. Yani FreeDos veya üzerinde OS yüklü bir PC'ye yükleyeceğim. 
  • Mümkünse tek lisans veya kutulu olmasını istiyorum. Çünkü ne zaman kaç adet ihtiyaç duyacağım belli değil.

Bize almamız söylenen Enterprise için SA + WinPro 8.1.

Bunun bir de teknik kısmı düşündürüyor. Daha önce kullanmadığımız için sormak istiyorum.

Denildiği gibi yaparsak bir yerden Windows 7 Enterprise DVD'si bulup  Windows 7 Enterprise anahtarı ile yükleme yapmamız gerekecek sonra da aktivasyon için Microsoft'u arayıp satın aldığımız fatura ile aktivasyonu yaptıracağız. Doğru mudur?

Bu çok kötü bir yöntem. Müşteriye bu şekilde nasıl makine verebilirim? Lisansını, ürün anahtarını nasıl ve ne şekilde verebileceğim? ileride bilgisayar arızalanırsa ve tekrar elindeki lisanslar ile kurulum yapmaya kalkarsa Windows 8 sticker'i olacak ve kuramayacak.

gibi gibi.

Cem 

Gönderildi : 21/03/2015 20:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Şu anda windows7 lisansını stoklarda bulmanız zorlaşmış olmalı.
Müşteriye ancak  windows 8 alıp downgrade olarak windows 7 kurabilirsiniz. Windows 7 bulabilirseniz free dos olan yapıda kullanabilmek için box lisans almalısınız. Box lisansınızı makinanın arızalanması durumunda farklı makinada konumlandırabilirsiniz.

Open lisans alamazsınız altında home versiyon bir lisans olması gerekir.

Oem lisans alamasınız bilgisayar ile aynı faturada gözükmesi gerekmekte.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2015 02:01

(@CemKamoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

cevabınız için teşekkür ederiz.

Ancak bizim halen anlamakta güçlük çektiğimiz kısım şudur.

Windows 8.1 Pro ve bununla birlikte Yazılım Güvencesi (Win Enterprise SA) aldığımız zaman Windows 7 Enterprise yükleme hakkına sahip olduğumuz söyleniyor. 

Windows 7 Enterprise ve buna ait ürün anahtarını Microsoft sitesinden yükleyebiliyor muyum? (Bu da kulaktan dolma bilgi)

Windows 7 Enterprise yerine Windows 7 Ultimate kullanabiliyor muyum aynı SA anlaşması ile?  

Gönderildi : 23/03/2015 15:20

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://download.microsoft.com/download/6/8/9/68964284-864d-4a6d-aed9-f2c1f8f23e14/Downgrade_Rights.pdf
Yukarıdaki tablo size fazlası ile yardımcı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2015 16:59

(@CemKamoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet bugün tesadüfen o dökümanı bende buldum.

Bu dökümana göre Windows 7 Ultimate kullanamayacağım.

Artık bakalım ne olacak.

Desteğiniz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 23/03/2015 21:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

Windows 7 Enterprise ile Windows 7 Ultimate arasında fark yok downgrade hakkı Enterprise ile verilebildiği için onu söylüyorlar size.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2015 03:04

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim. İbrahim hocamın dediği gibi farksız bir kullanım olacak.

Gönderildi : 25/03/2015 01:21

Paylaş: