Forum

windos 8 lisanslı p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windos 8 lisanslı pc leri klonlayarak tek seferde güncelleme yapmak mümkün mü?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
584 Görüntüleme
(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin.

İşyerimize 10 adet windows 8 SL yüklü pc ler alındı. Malum win8 için yaklaşık 4-5 gb bir güncelleme var ve yaklaşık 3-4 saat sürüyor. benim niyetim önce tüm makinelerin keylerini 3 parti yazılım ile kaydedeceğim. Sonra 1. pc nin tüm güncellemeelrini yaparak imaj alarak yada disk klon yöntemi ile diger 9 bilgisayara yüklemek istiyorum. Bu işlemlerden sonra her pc nin önceden kaydedilmiş kendi keylerini girersem herhangi bir sorun olurmu.lisans sorunu olurmu?? deneyen oldumu?

Teşekkürler

Gönderildi : 21/07/2014 19:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Muhtemelen aynı marka model bu makinaların ürün anahtarları zaten aynıdır. Dolayısı ile sizin yapacağınız güncelleme işini yaptıktan sonra sysprep yapıp diğer makinalara imajı atmanız.

http://blogs.technet.com/b/itprotr/archive/2013/04/02/windows-8-sysprep-yeniligi-mode-vm.aspx

Gönderildi : 21/07/2014 19:26

(@gokhancetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynı sorun yaşayan olursa ben şu şekilde hallettim. 1. pc yi normal şekilde kurdum. Win8.1e güncelledim aktivasyonu yaptım ve gerekli tüm yazılımları kurdum. Sonra diger pc lerin keylerini win8pkv-1.4.7 (pkeyui.exe) ile tek tek bir usb belleğe aldım. Her pcnin keyini kasa içine etikete yazak yapıştırdım. İlerde belki lazım olur. Clonezilla-live-20140630-trusty-amd64.iso cd si ile 1. pc yi digerlerine klonladım. Diger bilgisayarlarda önce pc adı değiştirip yeniden başlattım. Sonra komut satırında SLUI.exe 3 yazarak etiketteki keyi girip. aktivasyonu kontrol ettim. NOt: internete bağlı olmadan keyi kabul etmiyor. Sonuç işlemler başarılı ve ben mutlu şekillde internette oyun oynamaya devam ettim.:) umarım birini işine yarar

Gönderildi : 24/07/2014 18:32

(@gokhancetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gerçi sonradan farkettim ki keyleri almaya gerek yokmuş.Klonladığım bilgisayar kendi keyini otomatik olarak alıyor...demekki yazılımsal değil donanımsal key yüklü pc lerde 🙂

Gönderildi : 24/07/2014 20:59

(@gokhancetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her cihazın ürün anahtarı farklıymış, Bu arada doğrusu sysrep ile yapmakmış. Sid numaraları yüzünden sorun yaşadım. hepsini syrep ile yeniden kurdum.

Gönderildi : 26/07/2014 15:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Acronis ile klonlarsanız klonlama sırasında sid değiştirebiliyorsunuz

http://www.acronis.com/en-eu/support/documentation/ABR11.5/index.html#1351.html

ama yine de en temizi sysprep kullanmak elbette

Gönderildi : 26/07/2014 16:06

Paylaş: