Forum

Windows Formatlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Formatlama

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Şirketimizdeki bir bilgisayarı acil formatlamak istiyorum, elimde Open lisanslı Windows 7 Pro. dvd'si mevcut ama ben formatı bununla değilde internetteki bir siteden indirdiğim, tüm güncelleştirmeleri dahil olan dvd ile atmak istiyorum, formatı bu dvd ile atıp, lisanslı dvd'deki key'i girerek aktivasyon yapsam lisanslama açısından bir sakıncası olurmu veya kurulumu diğer dvd'den yaptığım anlaşılırmı. Teşekkürler... 

Gönderildi : 02/07/2014 21:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

indirdiğiniz sürüm de pro ise lisans açısından sorun olmaz

nerden kurdugunuzun anlaşılıp anlaşılmasının lisanslama açısından bir önemi yok 

fakat internetten indirdiğiniz içinde ne oldugunu bilmediğiniz bir isoya güvenilirmi kısmı tartışılır.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 02/07/2014 21:18

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgi ve görüş için teşekkürler Vasvi Bey.

Gönderildi : 03/07/2014 13:25

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhabalar;

Şirketimizdeki bir bilgisayarı acil formatlamak istiyorum, elimde Open lisanslı Windows 7 Pro. dvd'si mevcut ama ben formatı bununla değilde internetteki bir siteden indirdiğim, tüm güncelleştirmeleri dahil olan dvd ile atmak istiyorum, formatı bu dvd ile atıp, lisanslı dvd'deki key'i girerek aktivasyon yapsam lisanslama açısından bir sakıncası olurmu veya kurulumu diğer dvd'den yaptığım anlaşılırmı. Teşekkürler... 

Merhaba,

Sizde VLC sitesinde sp leri güncel isoyu indirerek bu işlemi yapabilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2014 17:32

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar, tavsiye olarak görürseniz eğer sağlıklı (gerekirse elinizdeki orijinal CD ile) medya ile kurulum yaptıktan sonra tüm güncellemeleri ve uygulamalarınızı yükleyin. Sysprep ile sıfırlayın. Sonra işletim sisteminin bir yedeğini alın. Diğer kurulacak bilgisayarlara tek tek Windows ve programları yüklemek yerine yedekten hızlıca hepsini yükleyin derim. İşinizin daha kolay bitmesine yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 04/07/2014 20:18

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/07/2014 21:06

(@ahmetvargelen)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Standard imaging konusuna dikkat ediniz.

Eger elinizde SA yok ise tek Product Key`i farkli makinalarda kullanamazsiniz!

Farkli bir konu fakat dikkat etmek gereklidir.

Gönderildi : 16/07/2014 21:21

Paylaş: