Forum

Windows XP - Win7 S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP - Win7 Server 2008

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@MustafaPekcetin)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.

İlk sorum elime var olan 30 XP lisansı key var. Bu keylerin her biri Lisans etiketinin olduğu pc de olmak zorundamı ?  Etikette yazan ile girilmiş olan key farklı olursa BSA / Microsoft ile sorun yaşarmıyım ?

Diğer bir sorum ise  Win 7 - KMS  KEY ve Windows 7 MAK 0/40 olmak üzere 2 farklı keye sahibim. 40 Makinayada KMS key i girsem sorun olurmu ? Yada 40 makinaya da MAK keyi mi girmeliyim ?  KMS VE MAK ile ilgili link vermesseniz sevinirim. Okudum onları kafam karıştı o yüzden yardım istiyorum.

Yine Windows 2008 KMS ve MAK keylerim var makinayı kurarken KMS keyi girdim. Bu konuda sıkıntı olurmu ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 18/03/2014 20:25

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Yasal olarak elinizdeki etiketlerin kasa üzerinde ve o kasaya yüklü işletim sistemine girilmiş olması gerekir.

Elinizde Windows 7 MAK 0/40 olması sizin 40 adet lisansa sahip olduğunuz anlamına gelmez. Aldığınız lisans kadar makinaya kurabilirsiniz. Büyük ihtimalle 10 civarı lisansınız vardır. Bu lisans keyi 10 bilgisayarda 40 kere kullanabilirsiniz, bu sayıyı aşarsanız tekrar aktivasyon internet üzerinden yapamazsınız.

KMS server ınız varsa keyi girebilirsiniz. Lisans sayınızı aşmamanız halinde bir sıkıntı çıkmaz. 

Gönderildi : 19/03/2014 01:10

Paylaş: