Forum

Lisans var ama cd y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisans var ama cd yok

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@MustafaKoseoglu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi günler.

çalıştığım şirketin bir kaç bilgisayarında win7 lisans etiketi var ama kurulum / geri yükleme cdleri yok. Bu bilgisayarlara da format atmam lazım. Lisanslarına zarar gelmeden nasıl bir yöntem izlemeliyim?

Gönderildi : 18/04/2013 18:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Gerekli kurulumu yapmak için elinizde windows7 cdsi var ise işinizi muhtemelen görecektir. Eğer sorun olacağını düşünüyorsanız oem yükleme mediası satınalmalısınız. Bence bir adet sanal makinaya kurulum yapın bakalım key ile aktivasyon sağlayacak mı?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/04/2013 18:43

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

büyük ihtimal oem lisansdir  kendi kurtarma cd si olmadan lisanslayamazsınız. Lisanslama yapabilmeniz için  bilgisayar üreticisine  elinizdeki serilalı vererek size orjinal cd yi ulşatırmasını isteyebilirsiniz.

Gönderildi : 18/04/2013 18:47

(@MustafaKoseoglu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için sağolun. Başka bir cd ile denesem lisans olmaz diye tahmin ediyorum. microsoft tan deneme sürümü indirip bendeki lisans anahtarıyla etkinleştirecektim ki, pro2000 firmasını arayıp anlattım olayı. Onlar ücretsiz olarak geri yükleme cd si gönderiyorlarmış.

Gönderildi : 19/04/2013 19:04

(@ufukh)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Herhangi bir W7 cd si ile kurulum yapıp etkinleştirme yapabilirsiniz. Bahsettiğiniz sıkıntılar XP'de geçerli idi.

Gönderildi : 16/05/2013 12:36

Paylaş: