Forum

Server 2000 lisansl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2000 lisanslama sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketimizde çok eskiden kurulmuş Server 2000 makinemiz var, bunu sadece ETA için kullanıyoruz, üzerine lisans etiketi yapıştırılmış, CD'side elimizde mevcut ancak faturası yok, malum çok eskiden alınmış bu server, muhasebe ise 10 yıldan uzun süreli faturaları arşivde tutmadıklarını söylediler, sizce işin yasal durumu nedir, olacak bir denetlemede sıkıntı yaşarmıyım, teşekkürler.

Gönderildi : 29/08/2012 12:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Bence en güzeli bunun için bir server 2008 lisanslı alın ki şu anda kampanyada var siz rahat olun aksi halde zaten fatura olmadığı için sorun yaşamanız muhtemel, bu konuda uzman değilim ama ben olsam bu riski göze almam.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2012 15:16

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkürler Hakan hocam, ama belki işletim sisteminin kurulduğu tarihi öğrenirsem, ona göre faturasını bulabilirim, Server 2000'in kurulduğu tarihi öğrenmemin bir yolu varmı (tool,kod vs.)  "çalıştır > cmd > systeminfo" server 2000'de çalışmıyor, herkesin önerilerini bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 31/08/2012 18:05

Paylaş: