Forum

Networkteki Clientl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkteki Clientların Lisans Bilgisi

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Online olarak çalışan yaklaşık 80 clientımın olduğu bir yapıda lisanslamaya ağırlık vermeyi düşünüyorum buaralar aynı zamanda Donanım ve Yazılım envanteride çıkartıyorum. Yapımda Bulunan clientlarımda kaçak olarak kullanılan XP yada WIN7 işletim sistemlerini tespit edebileceğim yada birebir nasıl olsa donanım envanteride çıkartacağım için Pc başında bir komutla yada 3party bir programla orginal lisanslımı değilmi öğrenebileceğim bir durum söz konusu olabilir mi ? Olursa Herşey Süper olacak.
Lisanslı olan Bilgisayarların güncellemesini,Lisanssız olan Bilgisayarlarında İşverenimden Lisans almasını talep edeceğim. Bunun için Doğru bir araştırma yapmam gerekiyor.(Vereceğim Lisans Sayısının Tutması İçin)

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/03/2011 12:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Microsoft Software Inventory Analyzer

Microsoft lisanslarınızı kontrol eden bir program. Program ile
Microsoft tarafından yapılmış ve yerel makina veya ağ üzerinden tüm
makinalardaki lisansları kontrol edebiliyorsunuz.İsterseniz açılışta Microsoft sitesine bağlanarak, yeni yazılımların
bilgilerini alabilirsiniz. Yazılım taramanın ardından rapor sunuyor.

http://www.microsoft.com/sam/en/us/msia.aspx

Gönderildi : 23/03/2011 13:22

(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hocam Geniş Kapsamlı Bir Program.

Ellerinize sağlık.

Gönderildi : 23/03/2011 14:40

(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member

Microsoft Software Inventory Analyzer

Microsoft lisanslarınızı kontrol eden bir program. Program ile
Microsoft tarafından yapılmış ve yerel makina veya ağ üzerinden tüm
makinalardaki lisansları kontrol edebiliyorsunuz.İsterseniz açılışta Microsoft sitesine bağlanarak, yeni yazılımların
bilgilerini alabilirsiniz. Yazılım taramanın ardından rapor sunuyor.

http://www.microsoft.com/sam/en/us/msia.aspx

Ufuk Hocam ;

Lisanslama konusunda bende bir kaç düzenleme yapmak istiyorum. 

Clientlarda Windows lisansı var ama Ms Office lisansı bazılarında yk. Bu programla neleri çıkarabilirim. Şirket içi donanım ve yazılım envanteride çıkarmak istiyorum aynı zamanda.

Gönderildi : 27/04/2011 14:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Manage Engine asset Exlorer tek pakette tüm işleriniz çözebilir ma 25 kullanıcıdan sonrası ücretli.

ancak

http://www.softperfect.com/products/networkscanner/ programı ile WMI  aracılığıyla istediğiniz tüm bilgileri toplayabilirsiniz.

programda Remote WMI diye geçer biraz kurcalayın çok zor değil.

Gönderildi : 06/08/2011 19:47

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member

Hocam Merhaba,peki bir domain ortamında sahte cracklanmış windowsları bulabilirmiyiz tek tek üzerinde işlem yapmadan.

Gönderildi : 30/10/2011 14:44

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Lisanslarınızın listesi varsa kurulu pc'ler ile karşılaştırabilirsiniz. Yasa Microsoft üzerinden lisans sayılarınızı alabilirsiniz.

Gönderildi : 30/10/2011 14:49

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member

Anladım hocam teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/10/2011 21:35

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Microsoft Software Inventory Analyzer programı ile sadece OS değil, microsoft ile ilgili tüm lisans bilgilerini alabilirsiniz, Etki alanında çalışan bu program fayda sağlayacaktır, düzenli aralıklarla aldığınız raporları birleştirerek envanterinizi kontrol etmenizi sağlar, ancak lisanslama oldukça derin bir deniz deryadır, bu konuda microsoft yetkilisiyle kesinlikle telefon görüşmesi ve sonrasında mailleşmenizi tavsiye ederim, aksi takdirde doğru bildikleriniz yanlış çıkabilir.

Gönderildi : 09/11/2011 03:10

Paylaş: