Anasayfa » Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dosya Açma  

RSS
Yalçın Soft
(@yalcinsoft)
Üye

Merhabalar Elimde Unix ile Hazırlanmış bir dosya var bunu açmam gerekiyor unix ile ilgili bilgim yok ekran fotosunu ekliyorum bilgisi olan arakdaşlar yardımcı olursa sevnirim teşekkürler 

royy

Bu konu 4 ay önce Yalçın Soft tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 11/12/2019 20:22
H. Koray GUNDUZ
(@h-koraygunduz)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar;

Dosyanın tipinin ne olduğu önemlidir. Eğer binary değil de bir text dosya ise vi ile açabilirsiniz.

Örnek;

# vi dosyaismi

ya da

# more dosyaismi

Ancak binary bir dosya ise bunun oluşturulduğu uygulamanın ne olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2019 23:24
Yalçın Soft
(@yalcinsoft)
Üye
Gönderen: @h-koraygunduz

Selamlar;

Dosyanın tipinin ne olduğu önemlidir. Eğer binary değil de bir text dosya ise vi ile açabilirsiniz.

Örnek;

# vi dosyaismi

ya da

# more dosyaismi

Ancak binary bir dosya ise bunun oluşturulduğu uygulamanın ne olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Teşekkürler

cevabınız icin teşekkürler bu dosya kayit cihazi firmware dosyasi

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2019 09:38
H. Koray GUNDUZ
(@h-koraygunduz)
Üye Forum Yöneticisi

@yalcinkalkali

Selamlar;

O zaman text olarak açmanız bir işinize yaramayacaktır. İlgili yerde kullanmanız gerekiyor. Ancak Windows üzerinde 7-zip ile bir şansınızı deneyin açabilir.

Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2019 13:36
Yalçın Soft
(@yalcinsoft)
Üye
Gönderen: @h-koraygunduz

@yalcinkalkali

Selamlar;

O zaman text olarak açmanız bir işinize yaramayacaktır. İlgili yerde kullanmanız gerekiyor. Ancak Windows üzerinde 7-zip ile bir şansınızı deneyin açabilir.

Teşekkürler

7 zip ile.denedim acmadi üzerinde metinsel olarak degsikilik yapmam gerekiyor sadece

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2019 15:23
H. Koray GUNDUZ
(@h-koraygunduz)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar;

Biraz zor. Bu tip dosyalar binary olduğundan metinsel olarak değişiklik pek mümkün değildir diye düşünüyorum. Örneğin notepad++ açtığınızda anlamsız veriler gelecektir. Bu yüzden bunu yapmanın mümkün olmayacağını düşünüyorum.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2019 16:26
Yalçın Soft
(@yalcinsoft)
Üye

@h-koraygunduz

teşekkürler hocam

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2019 00:02
Paylaş: