Forum

Unix ve Linux Yazıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unix ve Linux Yazılım Dilleri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Saygı değer arkadaşlar ben şimdi bir firmada bilgi işlem bölümünde görev almaktayım.Sürekli olarak microsoft un bize sunmuş olduğu gerek isa server gerek ise alternatif güvenlik duvarlarını kullanmaktayız

.ama bu gidişat beni pek memnun etmemekde ve ben hali ile arayışlara girmiş bulunmaktayım bu yüzden aklıma gelen en iyi yöntem unix ve linux kullanımı ve

açık kaynak oldukları için bunların yazılmış olduğu dilleri öğrenerek sektörde farklı bir şekilde görev alma çabasındayım.bu konuda sizlerden ricam unix

in yazılım dili olarak java bilmekteyim acaba ben şimdi yazılım işine javadan mı başlıyım yoksa c+,c# danmı başlamam gerek şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 27/04/2009 19:31

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

eğer java biliyorsanız zaten olayı yakalamışsınız demek tir. C# diye bir dil linux tarafında yoktur. Window$ tarafındadır. C yada C++ öğrenmek size çok kolay gelecektir. 

Kolay gele

Gönderildi : 27/04/2009 19:41

(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

ben java dilide bilmiyorum sadece linux ve unix geliştirip bunlar ile ilgili kod yazabilmek için bir yazılım dili ogrenmek istiyorum bunun içinde en uygun olanı java gördüm sizdende bir fikir almak istedim eğer sizde java uygun bir dil der iseniz hangi sürümünden başlamamı önerirsiniz

Gönderildi : 27/04/2009 19:58

(@M.EmreDemirbek)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Java ve yanında C++ Açık kaynak yazılımlarının başında gelir zaten

Piyasada birçok Java c++ for Linux Programming Kitapları var Net üzerinden araştırma yaparsanız bunların e-book veya dahasheetlerine ulaşmanız mümkün...

Gönderildi : 28/04/2009 02:25

Paylaş: