Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

OpenVPN Sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,070 Görüntüleme
(@AydinDemirel)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Debian üzerine openvpn kurdum server olarak. gerekli ayarları oluşturup, sertifikaları oluşturdum. Client üzerinde gerekli kurulumları ve ayarları yapıp client sertifikalarını yerleştirdim. Client'tan server'a bağlanmaya çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorum. Internette bu sorunla uğraşmış çok kişi var ama tatmin edici bir cevap yok genelde. Server üzerinde firewall kapattım hatayı bulana kadar.

Fri Jan  9 11:49:23 2009 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
Fri Jan  9 11:49:23 2009 TLS Error: TLS handshake failed
Fri Jan  9 11:49:23 2009 TCP/UDP: Closing socket
Fri Jan  9 11:49:23 2009 SIGUSR1[soft,tls-error] received, process restarting

Önerisi olan var mıdır? Teşekkürler..

Gönderildi : 09/01/2009 14:51

(@AydinDemirel)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

tamam sorunu çözdüm. sorun, istemci ve sunucudaki key'leri uyuşmamasıymış. Kopyalerken yanlış dosyaları kopyaladım demek ki..

Gönderildi : 09/01/2009 19:03

(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member

Merhaba,

Bende Debian Sunucumu OpenVPN kuracağım. Ama nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Birçok döküman buldum ama debian için yazılmış bir döküman arıyorum. Bildiğiniz bir döküman varmıdır?

Gönderildi : 27/01/2010 12:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@SelcukUNAL)
Reputable Member

teşekkürler

Gönderildi : 27/01/2010 17:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederim. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/01/2010 01:38

(@SelcukUNAL)
Reputable Member

birtürlü berecemedim şu VPN'i.
yukarıdaki Uğur Demir kardeş'in verdiği linklerden,
http://cihan.me/how-to-setup-openvpn-server-on-debian-lenny/
linkine gittim ve adım adım yapmaya başladım.

18.maddede #vim /etc/iptables.test.rules ile bir iptables oluşturuyor ve altında da içine yazılacakları koymuş.Hepsini yaptım.

19.made de ise We will chech the rules now with diyor ve şu komutu yazmamı istiyor

#iptables-restore < /etc/iptables.test.rules yap diyor. Lakin ben bu komutu çalıştırınca,

iptables-restore  v1.4.2: Can't set policy 'REROUTING on 'ACCEPT' line 2: Bad built-in chain name hatası çıkıyor.
Hatayı google'da aradım bir sonuca varamadım.dosyamın içine baktım line 2'de bir terslik göremedim. Sitede yazan ile aynılarını yazdım.

Benim kaçırdığım birşeyler mi var bulamıyorum lütfen yardım edermisiniz?
Aşağıda da benim iptables.test.rules dosyasının içeriği var.

Gönderildi : 28/01/2010 20:08

(@SelcukUNAL)
Reputable Member

tamamdır bu linkteki vpn kurulumunu bırakıyorum. Debian üzerinden OpenVPN kurulum dökümanları aramaya verdim kendimi 🙁

Gönderildi : 29/01/2010 12:41

Paylaş: