Forum

Centos Freeradius w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos Freeradius wpa2 Enterprise Loglaması Hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
775 Görüntüleme
(@okanturk)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstatlarım merhabalar,

Centos 6 üzerinde freeradius  çalıştırmaktayım. Clientlerim Wpa2 kurumsal modundalar. 

Mysql ile kullanıcıları yönetebiliyorum lakin problemim eap ile bağlantılarda client'in dhcp'den aldığı ip adresini veya mac adresini göremiyorum. 

radacct tablosunda pap bağlantılarını ip ve mac olarak izleyebiliyorum.  Aynı şekilde eap bağlantılarını da detaylı loglamak istiyorum fakat radpostauth tablosunda sadece username ve giriş tarihi yer alıyor. 

Eap kullanırken ip ve mac adresini nasıl loglayabilirim. Clientlerin arkasına ekstra bir mikrotik koyma şansım da var. Bugüne kadar mikrotik hotspot kullanıyorduk fakat wpa2 enterprise'a geçmek müşterilerin kullanımını daha da kolaylaştırdı. 

Ayrıca 5651'e uygun loglamayı bu sistemde nasıl yapabilirim. 

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/01/2019 13:01

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

radius üzerinde ilgili tabloyu detaylandırmak için, referans adres yardımcı olabilir.

https://aacable.wordpress.com/2017/08/15/playing-with-the-radpostauth-table-in-freeradius/

5651 noktasında, trafik için syslog + login süreçlerini zaman damgası ile saklayabilirsiniz.

loglama için ticari bir çözüm ararsanız, coslat modellerini öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/01/2019 01:57

Paylaş: