Forum

Linux NIC Bonding o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux NIC Bonding on Hyper V Guest

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Red Hat 6.5 Santiago sürümüne sahip sunucum mevcut. Aynı VLAN'da olmak üzere iki tane ethernet var. bond0,eth0 ve eth1 tanımlarını yapıp sunucuyu reboot ediyorum.

Açılan sunucu üzerinde ise eth1 kapattıgımda sunucuya erişim devam ediyor. eth0 kapandığında ta ki service network restart'ına kadar sunucuya erişim yok. Her iki taraftan tek tek deneğimde yani IP verdiğimde sunucu erişimi var Bonding tanımı içerisinde mode 1 miimon değeri 100 durumda 

Sunucular Hyper V üzerinde çalışan sanal sunucular Hyper V üzerinde koşan guest işletim sistemlerinde bu işlem için farklı bir ayar mı mevcut. Test olması açısından Hyper V sunuculara Integration Services de yükledim ama sonuç değişmedi.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/12/2016 22:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cat /proc/net/bonding/bond0

çıktısında ne görüyorsunuz .

mode değiştirmeyi deneyebilirsiniz bonding tarafında

https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_Virtualization/3.3/html/Installation_Guide/Bonding_Modes.html

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/12/2016 11:59

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

aynı vlan üzerinde bulunan eth. int. için guest vm yerine, hypervisor seviyesinde nic team uygulamamanızın özel bir sebebi var mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2016 12:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

merhaba,

aynı vlan üzerinde bulunan eth. int. için guest vm yerine, hypervisor seviyesinde nic team uygulamamanızın özel bir sebebi var mı ?

farklı fiziksel interface'lere bağlı olduğunu tahmin ediyorum eth0 ve eth1'in tabii arkadaşımız daha net cevap verecektir bu konuya

Gönderildi : 22/12/2016 14:54

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

farklı fiziksel interface'lere bağlı olduğunu tahmin ediyorum eth0 ve eth1'in tabii arkadaşımız daha net cevap verecektir bu konuya

Merhaba,

Farklı fiziksel ethernetlere bağlı durumda Bonding tanımı içerisinde fail_over_mac=1 tanımını girdiğimde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

İlgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/12/2016 20:14

Paylaş: