Forum

Debian kablosuz ağl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Debian kablosuz ağlar sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@ermanispir)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Elimde Raspian (debian) işletim sistemi olan Raspberry P3 var, üzerinde wlan0(dahili olan) ve benim usb den taktığım wlan1 var, wlan0'ı AP moda aldım ve wlan1 ile bridge yaptım ve Access Point olarak kullanıyorum
Sorunum şu;   Bazen Wlan1 wlan0 dan önce etkinleşirse wlan0 verici görevini görmüyor ve driver hatası veriyor, ama wlan1 i çıkartıp sistem açıldıktan sonra wlan1 i takarsam sorunsuz çalışıyor, bu durumda wlan0' ı  wlan1 'i çıkartmadan Rasphian üzerinden önce wlan0 çalışsın daha sonra da wlan1 çalışsın demem gerekiyor ama yapamıyorum,

Başlangıçta çalışması için rc.local dosyasına yazmayı da denedim, ancak wlan0 ı verici moda çeviren kod çalıştığında wlan1 i etkinleştirecek koda geçmiyor, zaten bu kodu konsolda manuel olarak ekrana yazdığınızda da AP MODE ENABLED diyor ve promt ekranına geçmiyor takılı kalıyor,  Yine manuel olarak CTRL +Break yaptığımda ise AP MODE DISABLED oluyor.

Bu sorunu aşmak için bir fikir önerebilecek varsa çok makbule geçer.

Saygılar
Erman

Gönderildi : 04/08/2016 11:13

(@SeferFurkanSANDAL)
Gönderiler: 2
New Member

Köprülemeyi otomatik olarak mı ayarladınız? Duruma göre çözüm üretmeye çalışacağım. Elimde RPi3 ve harici wlan mevcut. Logları inceleyeceğim.

Gönderildi : 05/12/2016 15:42

Paylaş: