Forum

redhat enterprise 5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

redhat enterprise 5.0 acil yardımmm

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@behlulgullu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merabalar,şöyle bir sorunum var ama yardımcı olursanız sevinirim.

server 2003 kurulu bir makineye symantec end point kurduk,redhat enterprise 5.0 server bir makinemiz var,ben symatec'e redhat 5.0 server olan makinemi client olarak göstermek istiyorum.redhat üzerine symantec client kuramadım bir türlü.arastırmalarım sonucunda bulabildigim tek şey symantec linuxu redhatı destekliyor,ama yapmak istedigim konu üzerine herhangi bir doküman makale pdf bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden tesekkürler herkese.

Gönderildi : 10/10/2008 13:25

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Red hat e neden symantec yüklüyorsunuz? Anti virus mi nedir?

Gönderildi : 10/10/2008 14:26

(@behlulgullu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

destek verdigimiz bir yerde symantec end point kurulu bir server 2003 makina var.clientlara symantec client dagıtımını burdan yaparak kontrollerinide gene burdan yapıyoruz.bizden istenilen redhat enterprise 5.0 olan server makineyide symantec client yaparak kontrol etmek.bende burda test ortamı ayarladım,ama symantec client kuramadım redhata,arastırıyorum hala ama,pek sonuc alamadım.herhangi bir dokuman falan varmı elinizde,

Gönderildi : 10/10/2008 15:04

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Symantec endpoint protection ait 2.  bir  CD varsa orada linux client dosyası ve dokümantasyonu olması gerekiyor.

kolay gelsin.

Gönderildi : 10/10/2008 15:33

(@behlulgullu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler gercekten,baktım şu anda 2. bir cd var içinde pdf dökümanını gördüm,dokuman yardımcı olucaktır umarım,yaptıktan sonra tekrar dönerim kolay gelsin

Gönderildi : 10/10/2008 15:46

(@behlulgullu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

verdiginiz ipucu için teşekkürler sorunu hallettim.

symantec kurulu makinede 2.cd nin içinde SAVFL bu dosyayı paylaştırıp linux server üzerinden

rpm –i ftp://<someserver.com/someshare/file name>.rpm

rpm –i ftp://<user name:[email protected]/someshare/filename>.rpm

komutlarını kullanarak sorunu halletim.

symantec üzerine ftp kurup yukarda belirttigim  SAVFL dosyasına bu sekilde ulaştık.

kolay gelsin 

Gönderildi : 10/10/2008 17:11

Paylaş: