Forum

Web Siteler iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Siteler için işletim sistemi ne olmalı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@MustafaHAMiT)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Ben bir dosya upload sistemi kuracağım. Ve yurt dışı lokasyonlu sunucu alacağım ama sunucu yönetimi ile ilgili hiç bir bilgim yok. Bu konuda kaynağı nerden bulurum sunucularda hosting falan satmıyacam. Sadece elimde olan 15 siteyi oraya taşıyıp birde dosya upload sistemi yapmayı düşünüyorum. Nasıl ilerlememi öneririsiniz? Kaynak nereden bulurum? Ve hangi işletim sistemini kullanmamı öneririsiniz bu sistemler için en iyisi hangisi olur?

Gönderildi : 14/07/2015 14:34

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Eğer bilginiz yoksa upload server için Windows server kullanabilirsiniz işletim sistemi 2012 olursa daha iyi olur. 

Filezilla Server işinizi görecektir. 

Ancak web siteleriniz için birşey diyemem sitelerinizin hangi dilde yazıldığı önemli eğer php dilinde yazılıpta ekstram extension'lar kullanılmadıysa bunuda windows'da çalıştırabilirsiniz. 

Dediğim gibi hangi dilde yazıldığı önemli bir etken hangi sistemi seçeceğiniz sitelerinizin yazıldığı dile ve içeriğe de bağlı.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/07/2015 14:59

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Selamlar,

Aşağıdaki bağlantıda bulunan makale ile yazdığınız ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2013/09/15/centos-6-4-uzerine-linux-apache-mysql-php-lamp-server-kurulumu.aspx

Şuradan da vsftpd'yi kurup ayarlarını yaptıktan sonra upload edebilirsiniz sunucuya dosyalarınızı;

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2013/01/13/centos-6-3-ftp-server-kurulumu.aspx   

Eğer benim yüksek hitli sitelerim var ve PHP ile çalışıyor diyorsanız, o zaman arkadaşımızın da paylaştığı gibi FPM tarzı bir fastcgi çözümüne ihtiyacınız olacak. Varsa buna ihtiyacınız onun için de paylaşım yapabiliriz.

Eğer bir sorun yaşar ve detayını paylaşabilirseniz mutlaka yardımcı olmaya çalışırız.

Sevgiler.. 

Gönderildi : 24/07/2015 16:15

Paylaş: