Forum

pfSense üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfSense üzerinden ağ erişim sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
620 Görüntüleme
(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

pfSense ile ilgili bir sorunum var nedenini anlayamadım. Şirkette draytek modemim var, draytekden switchlere internet erişimi veriyordum daha önce. Şimdi draytekden sonra bir pfsense koydum pfsense den internet dağıtıyorum client bilgisayarlara. Pfsense in bağlı bulundugu ağda ise bir server'im ve dns sunucum var. İç ağda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

DrayTek IP = 10.0.4.1  / 24

Pfsense Wan = 10.0.4.2

PfSense Lan = 10.0.0.1  / 24

Server IP = 10.0.0.2 

Draytek modem İstanbul merkeze vpn yapıyor. Yani merkezden vpn üzerinden bağlanan drayteke (10.0.4.1) ulaşıyor. Server'a ping attığında çok saçma bir seç görüyorum. İstanbuldan 10.0.0.1'den 10.0.0.100'e kadar her ip'ye ping atılabiliyor, ama bunların arasında kullanılmayan ip'ler de var. Server a uzak masaüstü  bağlantısı yapmak istendiğinde ise yapılamıyor. Neden böyle bir ip aralığına ping atabiliyorum? Vpn ile server a ve dns sunucusuna ulaşmam gerekiyor bilgisayarları domaine alabilmem için. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Gönderildi : 03/04/2015 18:18

(@MUAMMERTURKMEN)
Gönderiler: 12
Active Member

pfsense üzerinden vpn kursanız muhtemelen böyle bir sorun olmazdı. DrayTek üzerinde rip ayarlarınız doğru mu vpn den tüm local networklere erişim var mı 4.2 üzerinden gideceğini biliyor mu? trace yapmayı denediniz mi?

Gönderildi : 04/04/2015 03:06

Paylaş: