Forum

Linux PPTP Server

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux PPTP Server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@seckinayan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Son zamanlarda oluşan dns sorunlarından dolayı programların düzgün çalışması için yurt dışında bir server kiralıyıp PPTP kurulumunu yaptım. Sorun bundan sonra başladı. Bilgisayarımdan servera PPTP bağlantısını oluşturduktan sonra yurt dışı tabanlı sitelere girebiliyorum ama Türkiye'de olan bir websitesine giremiyorum. PPTP Serverda birçok dns denememe rağmen çözüm alamadım. Bunun için ayrı bir ayar gerekiyor mu?

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 25/03/2014 14:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Son zamanlarda oluşan dns sorunlarından dolayı programların düzgün çalışması için yurt dışında bir server kiralıyıp PPTP kurulumunu yaptım. Sorun bundan sonra başladı. Bilgisayarımdan servera PPTP bağlantısını oluşturduktan sonra yurt dışı tabanlı sitelere girebiliyorum ama Türkiye'de olan bir websitesine giremiyorum. PPTP Serverda birçok dns denememe rağmen çözüm alamadım. Bunun için ayrı bir ayar gerekiyor mu?

Şimdiden teşekkürler. 

Siteye gire memenizin birçok nedeni olabilir. nslookup çıktısında gördüğünüz Ip adresi ile sitenin telekom tarafında verilen adresi aynımıdır isterseniz ilk onu bir kontrol edin....

örnek olarak

nslookup ertanerbek.net 8.8.8.8

nslookup ertanerbek.net 195.175.39.39 çıktıları aynı olmalı gibi tabi buarada size 8.8.8.8 yerine kendi kullandığınız DNS sunucu adreslerini yazacaksınız ayrıca bahsi geçen site sadece belli ülke bloklarınıda kabul ediyor olabilir...

Gönderildi : 25/03/2014 16:38

Paylaş: