Forum

Centos üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos üzerinde herhangi bir programın çalışıp çalışmadığını kontrol edecek program..

Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

Merhaba,

Centos üzerinde kurulu mysql var ve belirsiz zamanlarda stop oluyor. "mysql dead but subsys locked" hatasıyla. sql i restart ettikten sonra normal çalışmaya devam ediyor. Sql in çalışıp çalışmadığını kontrol edecek ve çalışmıyorsa mail atabilecek bir yardımcıya ihtiyacım var. Sql'i 12-23 saatlerinde restart edecek bir cron yazdık fakat çözüm olur mu bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/04/2013 17:41
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Bu durum için 3 party yazılım kullanabilirsiniz. Whatsup gibi. İstediğiniz servise test ettirip, stop durumunda Up et diyebiliyorsunuz. Yada OpManager vb..

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2013 18:15
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]Bu durum için 3 party yazılım kullanabilirsiniz. Whatsup gibi. İstediğiniz servise test ettirip, stop durumunda Up et diyebiliyorsunuz. Yada OpManager vb..
[/quote]

whatsup işime yarar gibi görünüyor. Nasıl kuracağım ve kullanacağım konusunda döküman var mı elinizde acaba ? 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/04/2013 18:29
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Aşağıda ki linkten yararlanabilirsiniz. Kurulum basit.

Config için biraz araştırmak gerek ama mantık kolay. Performanslı bir makinaya kurulum yapmanızı öneririm.

http://www.whatsupgold.com/s/Installing-and-Configuring-WhatsUp-Gold.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2013 18:36
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]

Aşağıda ki linkten yararlanabilirsiniz. Kurulum basit.

Config için biraz araştırmak gerek ama mantık kolay. Performanslı bir makinaya kurulum yapmanızı öneririm.

http://www.whatsupgold.com/s/Installing-and-Configuring-WhatsUp-Gold.aspx

[/quote]

Windows'a kurulacak bu program sanırım. Linux üzerindeki sql'i kontrol edebilecek miyim bu şekilde ? Teşekkürler yardımlarınız için. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/04/2013 18:45
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Tabiki

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2013 18:51
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]Tabiki[/quote]

Çok güzel bir yazılım fakat 2500 $ gibi bir fiyatı var bu yazılımın 🙂 Şu an bunu karşılayacak bütçeye sahip değiliz. Ücretsiz basit bir araç yok mudur bu işi yapabilecek.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/04/2013 19:48
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

OpMAnager free versiyonu var ancak service bazlı yapıyormu emin değilim. Kurcalamak lazım. Ben şirkette kullanıyorum. Free versiyonu 10 server'a kadar supported..

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2013 19:51
Ersin BAKACAK2
(@ErsinBAKACAK2)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]OpMAnager free versiyonu var ancak service bazlı yapıyormu emin değilim. Kurcalamak lazım. Ben şirkette kullanıyorum. Free versiyonu 10 server'a kadar supported..
[/quote]

Opmanager ı çözemedim bir türlü. Application Manager 'ın içinde Service manager diye bir özelliği var ama karışık kullanımı. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/04/2013 11:57
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Karışık değil aslında, sunuyu tanıtmanız gerek Discover edin networkü bulur otomatik. Biraz kurcalayın çözersiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/04/2013 12:20
Paylaş: