Forum

Freeradius güv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Freeradius güvenli kulanıcı adı ?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@yasarmaymak)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba 

freeradius ubuntuda kurulu ve daloradius da kurulu her şey güzel çalışıyor şimdiye kadar bir sorun görmedim taki en son baktığımda

kulanıcı adından 2 farklı giriş gördüğümde bunu nasıl çözerim diye uğraşmaya başladım 

sorunşuki

bir kulanıcı açtık diyelim

test

şifrede

1234

bu kulanıcı bağlıyken

Test 1234 olarakda başka bir kulanıcı bağlanabiliyor

veya üçüncü tEst 1234 olarak böylece 11 tane 4 haneli bir kulanıcı adıyla sisteme bağlanabilir

bunun bir çözümü varmıdır freeradius ile

yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekür ederim

saygılar 

Gönderildi : 02/03/2013 18:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Radius Debug mod 9 da çıkan log u gösterebilir misiniz

( radiusd -X > debug.txt )

Test edebilmeniz için de bir kaç yazılım içeren bir link

http://www.serverwatch.com/sreviews/article.php/3935211/5-Free-RADIUS-Testing-and-Monitoring-Tools.htm

Gönderildi : 03/03/2013 03:22

(@yasarmaymak)
Active Member
Konu başlatıcı

debug için o programların alayını indridim ama bir türlü onları benim sisteme bağlıyamadım 

ama loglara baktığımda herhangi bir şey göremedim saten çalışmıyor değil

çalışıyor tek sorun bir kulanıcı adı ile büyük küçük yazarak aynı şifre ile giriş yapabiliyorusn loglarda hata vermezki

sen kullanıyormusun  freeradius + daloradius kendin test ettinmi, senin sistemde aynı sorun varmı sanırım tümünde aynı sıkıntı !

Gönderildi : 04/03/2013 21:59

(@yasarmaymak)
Active Member
Konu başlatıcı

kimse bilmiyorsa mecbur mahkum kaldık ücretli versionuna 

149$ ne yapalım sağlık olsun

Gönderildi : 06/03/2013 14:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ben radius manager satıyorum dolayıs ile ticari olarak satığım arkasında destek te veriyorum debug ettirmenin sebebi belli

acaba sadece büyük veya küçük user pass dan mı yoksa bir ID ye birden çok bağlanma izni verdiğinden mi yoksa NAS node raidus dan gereken policy leri alamadığından mı kaynaklanıyor.

Sorunun Düşündügün kadar basit de olmayabilir Freeradius nas olarak destekledigi cihazlardan birini yada radius protokolunun uyumsuzluğu bile olabilir. radius sadece user pass strage etmek içindeğil aynı anda nas ları da control edebilmek icin kullanılır.

Sana Radius manager ı tavsiye ederim düşük maliyet basit ve orta ölçekler için ideal

2000 user 50 nas  Card system & IAS 119$ ve ilk kurulum da bedava

http://www.dmasoftlab.com/cont/prices

Gönderildi : 12/03/2013 01:56

Paylaş: