Forum

Pfsense İnternete &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense İnternete Çıkmıyor

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@ibrahimsimsek)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Tüm arkadaşlara iyi çalışmalar dileklerimle; Benim şöyle sorum olacaktı:

Kurumda bir tane modem var onun arkasında pfsense kurulu modem bridge modda bir hafta önce çaçlışıyordu fakat aniden internet bağlantısı gitti. Bizim netwokte ayrı bir makinada DHCP var kullanıcılar pfsense üzerinden sadece 1 siteye çıkıp kod alıyorlar diğer siteler kapalı. Modemi normal yapılandırdım internet var. Pfsense üzerinden iç networke çıkıyor ping atıyorum. Pfsense üzerindeki Wan etherneti sabit ip almıyor none gözüküyor. Ethernet bozulmuştur dedim ve etherneti değiştirdim ve daha önce re0 idi wan şimdi ste0 oldu ve backup alıp re0'ı ste0 yaptım restore ettim. ama yine çıkmıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.  

Gönderildi : 07/10/2012 16:54

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

modeme bir ethernet ile bir bilgisayar bağlayıp aynı gruptan ip yi elle verip dışarıya çıkıyormu denermisiniz. belki sorun pfsense değilde telekom tarafında olabilir. bu tarz bir şey yaşadım. modemi bridge modundan alıp kendi üzerinde çalışmaya ayarladım. arkasınada bir pc bağlayıp nete çıkıp çıkmadığımı kontrol ettim çıkmayınca telekomdan destek aldım. sonrasında tekrar pfsense aktif hale getirdim.

Gönderildi : 08/10/2012 16:28

Paylaş: