Forum

pfsense google maps...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfsense google maps hakkında

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@ErhanGuvenin)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkdaşlar merhaba ,

pfsense uzerınde google maps e ızın wermek ıstıyorum.acl liste eklıyorum common acl uzerınden werdıgım acl lıste allow werıyorum.google maps sitesi acılıyor.faka ıcerısındekı yol tarıfı al ıslevı calısmıyor.ınterneteı full actıgımda sıkıntı olmuyor.sanırım kullandıgım blacklıst lerden bır tanesınde google maps eklı.kategorısı nedır bılmıyorum.cozum onerısı olan yada google maps blacklıst kategorısını bılen varmıdır

sımdıden tesekkurler 

Gönderildi : 06/07/2012 20:21

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bir kural "allow" yazın lan to wan IP olarak google maps IP lerini girin.

Gönderildi : 06/07/2012 20:30

(@ErhanGuvenin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kural yazmadan yapabılecegım bı yontem warmı.yanı blacklısttekı kategorısını bulmak gıbı..

Gönderildi : 06/07/2012 21:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Herhangi bir bilgisayardan dene, aynı anda pfsense üzerinde Proxy Filter menüsünden Logs bölümünü takip et, orada maps.google.com url 'ini blocklayan category görünecek. Hangi kategoriyse yarattığın blacklist kategorisini allow 'a çek.

Gönderildi : 06/07/2012 23:30

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Bu sorunu, whitelist olarak çözebilirsin. Google Maps için maps diye Target Categories de bir alan oluştur. Buraya bing maps tarzı siteleri de ekleyebilirsin. Böylece herhangi bir engelleme ile karşılaşmazlar.

Gönderildi : 08/07/2012 22:18

(@ErhanGuvenin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplar ıcın tesekkurler.targtet categorıes de eklı zaten onda herhangı bır sıkıntı yok.sıteyı de acıyor google mapsi.fakat ıcerısınde yol tarfı al butonu ıslem yapmıyor.sorunu sımdılık sadece bazı katefgorılere block koyarak hallettım.su an sıstem calıstıgı ıcın oynama yapamıyorum ama aksam log lardan bakıp hangı kategorıde oldugunu bulup denıyecem.durumu bıldırırım...

Gönderildi : 09/07/2012 20:06

Paylaş: