Forum

Endian - IP bazlı p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian - IP bazlı port izinlerinde sorun.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@AliCoban)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

(ilk mesaj ve ilk konu umarım hatalı değildir.)

Beklenmeyen bir anda firewall gibi bir konu benim üstüme kaldı. O yüzden belirtmeliyim ki oldukça yeni ve dolayısıyla acemiyim. Biraz dış yardım, biraz kurcalama derken bir miktar yol alabildim ancak tıkandığım bir noktaya geldik.

Şöyle ki;

Endian 2.4.1 kurulu ve genel hatlarıyla çalışıyor gibi görünüyor. İki adet adsl ile internet çıkışları sağlanıyor. Sorunum ise, port yönlendirmesinde. Sadece bir ip den gelen xx portunu, yy local ip sindeki xx portuna yönlendir dediğimde çalışmıyor. Ancak gelen herhangi bir ip yi ilgili porta yönlendir dediğim de çalışıyor ama tabiki bu güvenli değil.

Neler yapabilirim ya da verdiğim bu bilgiler yeterli mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 22/03/2012 14:34

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

peki local deki yy ipsi icin xx portundan disaridaki ip ye xx portuna da izin yaziyor musunuz? yada firewall da kural siralamasinda bunu etkileyecek ve bu kuralin siralama olarak onunde yer alan bir kural var mi?

Gönderildi : 29/03/2012 04:13

(@zaferdemirtas)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

(ilk mesaj ve ilk konu umarım hatalı değildir.)

Beklenmeyen bir anda firewall gibi bir konu benim üstüme kaldı. O yüzden belirtmeliyim ki oldukça yeni ve dolayısıyla acemiyim. Biraz dış yardım, biraz kurcalama derken bir miktar yol alabildim ancak tıkandığım bir noktaya geldik.

Şöyle ki;

Endian 2.4.1 kurulu ve genel hatlarıyla çalışıyor gibi görünüyor. İki adet adsl ile internet çıkışları sağlanıyor. Sorunum ise, port yönlendirmesinde. Sadece bir ip den gelen xx portunu, yy local ip sindeki xx portuna yönlendir dediğimde çalışmıyor. Ancak gelen herhangi bir ip yi ilgili porta yönlendir dediğim de çalışıyor ama tabiki bu güvenli değil.

Neler yapabilirim ya da verdiğim bu bilgiler yeterli mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. 

Evet aynı sorunu bende yaşıyorum gelen herhangi bir ıp den gelen bağlantıyı dediğimde çalışıyor fakat şu IP den gelen bağlantıyı dediğimde port yönlendirme çalışmıyor. yardımı olabilecek üstadlara şimdiden teşekkür

Gönderildi : 31/03/2012 00:04

(@AliCoban)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

cevap ve yardım için teşekkürler, biraz geç dönüş yaptığım için de özür dilerim 

peki local deki yy ipsi icin xx portundan disaridaki ip ye xx portuna da izin yaziyor musunuz?

hayır. böyle bir izin yazmadım.

yada firewall da kural siralamasinda bunu etkileyecek ve bu kuralin siralama olarak onunde yer alan bir kural var mi?

hayır maalesef. bir çok kuralı sildim ve bu ip ya da port ile ilgili hiçbir kural kalmadı.

bu kuralı en üst sıraya taşıyabilirim ama dediğim gibi diğer bir iki kuralın konuyla hiçbir alakası yok. fark yaratır mı sizce?

(ben taşırım ve eğer başarılı olursa buraya yazarım. 

Gönderildi : 05/04/2012 20:43

Paylaş: