Forum

yali çalışmıyo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yali çalışmıyor

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba sinan bey;

Lütfen  Konu başlıklarına biraz özen gösterelim http://www.pardus.org.tr/ekran-goruntuleri/kurulum/ekran-01.html  bu linkten yardım alabilirsiniz kolay gelsin

Gönderildi : 17/07/2008 23:36

(@sinancan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

ertan bey konu başlığımı anlatamadım sanırım . sanırım kurulum yali ile gerçekleşiyor .vermiş olduğunuz link benim problemimle ilgili değil çünki kurulumda daha ilk ekranı geçemiyorum .

Gönderildi : 18/07/2008 00:20

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Başka makinada kurmayı denedinizmi aynı cd ile? indirmiş olduğunuz iso dosyası arızalı olabilir YALI'da cd bütünlüğünü kontrol ettiniz mi?  cd ye yazdırırken 16x yazdırın bazen yazma sırasında sıkıntı yaşanabiliyor

Gönderildi : 18/07/2008 00:52

(@sinancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanal makina da kurulum gerçekleşiyor.fakat cd den boot da ilk ekranın sol üst köşesine küçük bir dos penceresi açıkıyor.enter e basınca belli bir süre sonra birşeyler  listeleniyor bir enter daha yapınca dos ortamına geçiyor ve couldnt find kernel image ibaresi çıkıyor.sanal makinada kurulmasa cd bozuk diyeceğim ama sanal makinada sorun olmuyor :(.

Gönderildi : 18/07/2008 14:22

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Kullandığınız optik sürücünün firmware güncelleyiniz.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 18/07/2008 14:39

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Pardusu güvenli modda kurmayı denediniz mi?

Gönderildi : 18/07/2008 18:35

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Arkadaşlar güvenli modda kurulumu yapabildiniz mi? Sonuç hakkında bilgilendirme yapar mısınız?

Gönderildi : 21/07/2008 13:57

(@sinancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

güvenli modda kurulum yapılamıyor çünki f1 ve diğer fonksyon tuşları gelmiyor.ayrıca cd sağlam çünki başka bir bilgisayada sorunsuz yüklemeler gerçekleşiyor .sanırım problem bilgisayarımın konfigurasyonundan kaynaklanıyor.:(

sanırım pardus  kurulum hayalim başka bir bahara ( pardus sürümüne)kaldı.

Gönderildi : 21/07/2008 20:35

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Vermiş olduğum linkten Pardus 2008 i indirdim; CD ye yazdım; ilk olarak sanal makinada denedim sorunsuz kuruldu, ardından 2 ye bölünmüş olan bir hdd de kurmayı denedim sizin verdiğiniz problemi çıkardı. İlk gelen sarı ekranda F3 tuşuna basarak Güvenli Modu seçtim ve kuruluma başladım. Sonraki ekranda cd doğrulama yaptırmadan devam ettim ve kurulumu tamamladım. Benim yaptığım işlemler bunlar ve şu an Pardus 2008 sorunsuz kurmuş olduğum PC de çalışıyor.

Gönderildi : 21/07/2008 20:55

(@sinancan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hdd ye formatlanmadık yer açmama rağmen ne denediysen sonuç alamadım.:(

lakin bios a reset atarak problemimi çözdüm.:)

Gönderildi : 24/07/2008 21:15

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

hdd ye formatlanmadık yer açmama rağmen ne denediysen sonuç alamadım.:(

lakin bios a reset atarak problemimi çözdüm.:)

Sinan Bey,

Geri bildirim için teşekkür ederiz.

Not : Özelden sorulara yanıt vermiyoruz. Bu nedenle forum üzerinden mümkün olduğunca sorularınıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Gönderildi : 27/07/2008 06:44

Paylaş: